şükela:  tümü | bugün
  • kurban ibadetinin kolay yoludur. migros , carrefoursa gibi marketler de aynı işlemi yapıyor ama o marketlerde alkol satışı olduğu için a 101'e vermek mantıklı gibi.
  • yıllar önce bir hocaefendiyi aldık bir arkadaşımızın imam nikahını kıymaya götürdük, kıydı tekrar aldık evine bırakacağız yolda laf lafı açtı derken konu ev, kredi, faiz üçlemesine geldi, hocanın bizi bank asya’ya yönlendirme çabası öyle bir boyuta ulaştı ki dayanamadım “yahu hocam, bunun hepsi aynı kapıya çıkıyor, ha adına faiz demişsin ha vadeli satış, ne fark eder?” hoca durur mu yapıştırdı cevabı “sen şimdi gazoz alacaksın, bunu gidip helal süt emmiş bir bakkaldan da alabilirsin, tekel bayiinden de, bu buna benzer”.

yüzüne karşı olmasa da içimden koca bir “hassiktir” çektiğim için bir üstteki entryye de aynısını söylüyorum.
  • bunun adı kapitalizmdir.
  • geçen yıl yaptığım hatadır. kurban bayramından bir hafta sonra ancak teslim ettiler. konuşabileceğiniz bir muhattap yok verdikleri numaralar ya kapalıydı ya dabaşka yere yönlendirdiler. yalanlar dolanlarla oyaladılar. dağıtım yetişmedi, araç bozuldu kesim hanede sıra gelmedi
    gibi uzayan giden bahaneler. kestiler mi kesmediler mi yoksa elde kalan etlerimi verdiler emin olamadık. bu benim deneyimim oldu. tabi karar sizin...

ayrıca alkol satanlar müşterilerine zorla içirmiyor. bırakın bu tripleri.
  • (bkz: banane)