• reha erdem'in ilk uzun metrajlı filmi..
    bu filmle nantes film festivalinde ödül aldı.
    türk-fransız ortak yapımı..
  • basrollerinde yesim tozan, gulsen tuncer ve nurinisa yildirim oynamaktadir.. cosmos yani kilisenin ucmus bekcisini de munir ozkul oynamaktadir ki, ozkul'a olan hayranlik sadece bu filmle bile doruga cikabilir.. filmin sonunda ispanyolca bir repligi vardir ki film bitiminde butun seyircilerin agzi acik haldedir.. filmde john donne, william blake ve edip cansever siirleri, vivaldi muzikleri vardir.. yekta'nin bir ucurumun kenarinda durmus, kollarini acmis, yuzu ufka donuk hali ise zihinden silinmeyecek bir sahnedir.. filmin senaryosu nisan yayinlarinca 1990'da basilmistir..
  • filmin adini soyleyen insanlarin hakkinda, kekeme olup olmadiklarina dair bir ikilem yasamaniza yol acan film.
  • reha erdem'in kendisini reklama ve işe-güce vakfetmeden önce çektiği, pırlanta gibi bir film.
  • sessiz bir film dersem, ses-siz olduğundan değildir, sükut sahibi bir film olduğundandır ve sessizlerde geçmesindendir.
  • 8 ekim çarşamba boğ. üni . mithat alam film center'da 18:00 da oynayacak film
  • sanat yönetmeni 'onat kutlar' olan siyah beyaz film; 100dk sürer... sadece siyah beyaz olması için bile izlenebilir, tabii bulunabilirse...
  • 1997'de pera sinemasinda tek basima izlemistim. buyukada kadar rumelihisari'ndaki sahin yuvasi goruntulu, gotik havali koskteki cekimler nefisti.. kosk, film gosterime gormeden once yikilmisti sanirim.. rumelihisari'na gidip kapisini tiklatmayi planliyordum ve hayal kirikligina ugramistim zira..
  • arayip da bulamadigimiz film
  • turk sinemasinin en entelektuel filmi diyebiliriz sanirim. john donne, william blake, edip cansever'in yanisira sevim burak'in da metinlerine gondermeleri ile onemli bir filmdir.
hesabın var mı? giriş yap