şükela:  tümü | bugün
 • tom hanks'in fred rogers'ı canlandıracağı biyografik film. marielle heller, filmin yönetmeni. rogers’ın gazeteci tom junod’la arkadaşlığını konu alan film 18 ekim 2019’da vizyona girecek. matthew rhys, tom junod'un kurgusallaştırmış versiyonu olan lloyd karakterini canlandıracak. susan kelechi, chris cooper, enrico colantoni, maryann plunkett, tammy blanchard, wendy makkena, sakina jaffrey, carmen cusack, noah harpster, ve maddie corman, filmdeki yardımcı oyuncular.

  https://twitter.com/…niz/status/1078364039959449600
 • kararsızlık süreci ardından sony'nin 27 aralık'ta ismini olarak a beautiful day in the neighborhood olarak belirlediği tom hanks projesi. biyografi, hanks'in 2019'da vizyonda olacak 3. projesi efendim.

  imdb
 • resmi fragmanı düşen biyografik film.

  fragman
 • 22 kasımda abd'de vizyona girecek, yılın en naif ve duygusal filmi olmaya aday bir iyilik hikayesi.

  tom hanks fred rogers'ı, the americans dizisindeki aşmış oyunculuğuyla hatırladığımız matthew rhys ise rogers'la esquire dergisi için röportaj yapan gazeteci tom junod'u canlandıracak.

  kidding dizisi ve won't you be my neighbor belgeseliyle birlikte son yıllarda fred rogers adına yapılan üçüncü eser.
 • amerika'nın bir nevi barış manço'su, adam olacak çocuğu'nun kahramanı, fred rogers'ın hikayesi. tom hanks döktürüyor. salak salak gözlerinizden yaşlar geliyor izlerken. çok hüzünlü de değil aslında, sadece kendinizle bir iç muhasebe yapıyorsunuz izlerken.

  film yapımcıları özellikle tom hanks'i tercih etmişler çünkü, 60 yaş üzeri beyaz erkek aktör adaylar arasında adı hiç seks skandalına karışmamış olan sadece hanks varmış.
 • en kıymet verdiklerimizi affetmekte daha çok zorlanırız her zaman hayatımıza yeni girmişlerin hatalarını daha hızlı tolere etmemize rağmen. bu da bizim tutarsızlığımız sanırım.
  kendi öfkemizin esiri, kendi oluşturduğumuz kalıpların tutsağı olur öte adımlar atamayız. halbuki akışa bırakmak gerek bazen kendimizi, ânı yaşayabilmek de gerek. filmin hissi bende budur.
 • fred rogers için "abd'nin barış manço'su" tanımı hakikaten cuk oturuyor. tam da öyle birisiydi mr. rogers. amerikalıların en sevdiği kişilerdendi. barış manço gibiydi. 30 yıl boyunca çocukları eğlendirmeyi, onlara pozitif duygular aşılamayı ve onlara her programda yeni şeyleri öğretmeyi amaç edinmişti. manço da öyle değil miydi? manço demişken... hollywood bütün ünlü simalarının biofilmlerini çektirirken neden biz manço'nun biofilmini hiç yapmadık? kaybettiğimiz her şeyi, bütün güzel duyguları gösterebilirdi bu film. neyse tom hanks'li filme dönersek... gayet olumlu bir giriş yaptım ama filme dair olumlu bir görüşüm yok halbuki. gayet de uyduruk buldum filmi. hemen hemen hiçbir anında inandırıcı, ikna edici olamadı. niye bilmiyorum... belki mesajları (öfkeli olmayın, affedin, öfkenizle yüzleşin, kindar olmayın) kör gözüm verdiğinden, belki bunu epey çocuksu bir şekilde yaptığından... gazetecinin mr. rogers'ın programına çıkarılıp kuklalar yoluyla iyileştirilmeye çalışıldığı sahnede "ben ne izliyorum?" diye düşünmedim değil. evet, mr. rogers'ın programı çocuklara dönüktü ama bu film de öyle olmuş sanki. bilemiyorum... hiçbir şekilde filme dahil olamadım.
 • kötü olmayan, oyunculuklar ve müziklerin başarılı olduğu film.
 • ufak bir diyalogla naiflik çizgisini sert bir şekilde çizen başarılı film.

  --- spoiler ---

  - vejetaryen misin?
  - annesi olan hiçbir şeyi yemeyi düşünemem.

  bonus olarak ölüm gerçeğini, monologla güzelce tasvir etmişler:

  "ölüm çoğumuzun konuşmaktan rahatsız olduğu bir şeydir. ama ölmek insanca bir şeydir. ve insana ait her şey konuşulabilir. konuşulabilen her şeyle başa çıkılabilir."

  --- spoiler ---