şükela:  tümü | bugün
 • (bkz: david hockney)
 • jacques deray'in yönettiği la piscine filminin yeniden çevrimidir aynı zamanda. abd'de 13 mayıs 2016'da gösterime sokulacak filmde ralph fiennes, tilda swinton, matthias schoenaerts ve dakota johnson rol aldılar. i am love ile dikkatleri çeken luca guadagnino'nun çektiği film dört kişi arasındaki kıskançlığa ve bu yüzden yükselen tansiyona odaklanıyor. açarsak; birbirlerini çok seven paul ile marianne havuzlu bir evde bolca yüzüp sevişerek tatillerini ifa ettikleri güzel bir zamanda ortak arkadaşları harry ve kızı penelope çıkagelir. dört kişi bir evde yaşamaya başlar. derken paul sevgilisini harry ile görünce kıskanmaya başlar. derken marianne de paul'u penelope'yle görünce kıskanır. harry de marianne'i elde etmeye çalışır ve olaylar gelişir, tansiyon yükselir. filmin orijinalinde alain delon, maurice ronet, romy schneider ve jane birkin rol almışlardı. bakalım bu film öncülünü aşabilecek mi ve öyküye ne gibi açılımlar getirecek... neyse ki ilk eleştiriler için mayısı beklemeye gerek kalmayacak, bir değişiklik olmazsa film festivallerde gösterilecek bu ay.
 • film en nihayetinde yeniden çevrim, o yüzden senaryosu ve işlenişi hakkında yorumum yok. ilişkiler, aşk çıkmazları en sevdiğim konular olmasına rağmen bu film sonu itibariyle beni açmadı. dakota johnson yine cansız manken kadar donuk.

  filmin artıları,
  tunus'la italya arasında kalan pantelleria adası'nın varlığından haberdar olmak. atmosferi çok güzeldi.
  tilda swinton'ın muhteşem stili, karizması.
  ralph fiennes'in yavşak bir karaktere can veren oyunculuğu.
 • aylardır imdbde ana sayfada karşıma çıkan film. normalde bu tür filmlere olabildiğince uzak dururum hele de dakota johnson gibi antipatik bir oyuncu varken. ama ralph fiennes uğruna izlenir gibi duruyor bakalım.
 • "godoşluk mutluluktur" temalı bir film.
 • tilda swinton'a rağmen izlemesi zor olan film.
  çekimler çok iyi. mekanlar çok iyi ama ralph fiennes öyle itici bir karakteri canlandırıyor ve dakota johnson o kadar itici ki insanın ruhu daralıyor.

  ama en nihayetinde yine de bir tilda swinton gerçeği var.
 • la piscine'in yanına bile yaklaşamayan yeniden çevrim. yazık olmuş tilda'ya, ralph'e, matthias'a. dakota zaten her zamanki gibi donuk bir dana.
 • italya' nın tunus' a komşu pantelleria adasında doğal (gerçek manada doğal) güzelliklerle çekilmiş olan, oyuncu kadrosunda; ''grinin elli tonu'' ndan tanıdığımız; dakota johnson' ı barındıran, konusunda temel olarak insan ilişkilerine ve kıskançlıklarına değinen, bazı sahneleri anadan üryan oyuncularla çekilen, entrikalarla dolu 2015 yapımı italyan filmi...
  (not: ayrıca film müzikleri de baya hatırı sayılır derecede iyidir...)
  güzel vakit geçirmek adına izlenebilir, tavsiye ederim.
 • 2015 yapımı luca guadagnino filmi.
  geçirdiği ameliyatın ardından, bir süre film yapımcısı sevgilisi ile inzivaya çekilen rock star marianne'nin, beklenmeyen misafirlerin gelişiyle başından geçen olaylar anlatıyor.
  filmi izlettiren 2 oyuncu var,tilda swintonve ralph fiennes. doğal ve rahat oyunculuk performansları ile kendilerine hayran bırakıyorlar. onun dışında senaryo sıradan ve bana göre sürprizlerden uzak. ancak çekim, oyunculuk ve konunun işleniş biçimi bana bu filmi 2.kez izlettirebilir.
  --- spoiler ---
  en sevdiğim sahnelerden biri harry karakterini canlandıran ralph fiennes ın yazlık evde çaldığı plağa eşlik ettiği dansı ve son anlara doğru atladığı havuz sahnesindeki başarısı oldu. bir oyuncu, hayat verdiği uçuk karakterle ancak bu kadar sıkı bağ kurabilir. kendisini cidden takdir ettim.
  --- spoiler ---
  özetle izlenebilir bir film, yalnız sahnelerindeki çıplaklık durumunu göze alırsak +18 ibaresini koymamız gerekebilir.
hesabın var mı? giriş yap