şükela:  tümü | bugün
 • 1977 yapımı bir ii. dünya savaşı filmi. yönetmen richard attenborough..sean connery, gene hackman, michael caine,robert redford filan oynuyor. müttefiklerin normandiye çıkartması sonrası ren nehri üzerindeki bir köprüyü ele geçirmek için paraşütçü birliklerini sınıra indirmeleri ancak stratejik bir hata sonucu paraşütçülerin çok uzağa indirilmesi ve bölgedeki alman birliklerinin sanıldığından daha güçlü konumda bulunması gibi birkaç ayrıntı yüzünden market garden adıyla bilinen harekatın büyük bir hatalar yığınına dönüşmesine neden olacaktır. ikinci dünya savaşı üzerine yapılmış en sağlam filmlerden biridir.
  aynı isimle bir close combat senaryosu da bulunmaktadır.
 • cornelius ryan belgelere dayanarak bunun kitabını yazmıştır.

  kitabın adıda paraşütçü birliğinin indiği yerde ikmal yapmakta olan alman motorize birliğinin olduğunu öğrenen subayların korumak istedikleri köprüleri tekrar gözden geçirmeleri sırasında güçlerinin yetmeyeceği bir köprüyü isteyen subaya verilen yanıttır.
  "i'm sorry sir, but it is a bridge too far"

  savaşın en önemli bölümlerinden biridir. kısaca müttefikler ellerine almışlardır.
 • filmi ilk izledigimde lan bu sean connery deilmi? ana! bu da rert redford! ana! kadroya bak olm kimler varmış mına koyim dedigim ve izlemeye koyuldugum dev bir oyuncu kadrosuyla çekilmiş, 2.dünya savaşını konu alan filmler arasında izlenebilecek en iyi filmlerden birisi diyebilirim.izlemeyenler ve izlemek isteyenler trt-2 de 2-3 ayda bir veriolar sanırım 2-3 kez denk geldi bana.
 • microsoft oyunu olan close combat serisine ait 2. oyunun ismi.
  "close combat 2: a bridge too far" diye geçer.
 • kalabalık kadrolu ve başarılı bir ikinci dünya savaşı filmi. arnhem'de ingilizlerin umutsuz direnişi, uçakların attığı yardım kolilerinden birini almaya koşan ingiliz askeri, şemsiyeli ingiliz subay, robert redford'un botlarla nehri geçişi, alman mareşal ile general ve albayların çekişmesi, gürültüden rahatsız olan hollandalı yaşlı ev sahibesi, abd'li çavuşun dr. albay tarafından tutuklattırılması akılda kalan resim ve sahneler.
 • bazı yerleri epey saçma film.
  sean connery ve adamları köprünün sonunda soldaki evdeler. almanlarla epey savaşmışlar. bir alman tankı köprüyü geçip yanlış evi vuruyor. ingilizler tanka ateş açıyorlar* fakat tank tepki vermiyor, olacak iş değil. (bkz: ne oldu mermin mi bitti)
 • sıkılmadan izlemesi baya zor olan ama yine de ikinci dünya savasi üzerine yapilmis en güzel filmlerden bir tanesi.
 • hadise trajik olmakla birlikte enfes komedi unsurlari var filmde. sen tut bi ton adami örgütle, indir ordan burdan hollanda cihete, iletisim kurmalari mümkün olmasin, alayi bogazina kadar boka saplansin. lakin semsiyeli ingiliz binbasinin köprü kontrolü, ormandan tek tek çikip alelade bir köprüye dogru kosan müttefik askerlerinin hezimete ugramasi, ve dahi tonlarca detay epey keyifliydi..
 • zengin oyuncu kadrosu ve zamanin sartlarina gore baya bi caba ve butce harcanmis kaliteli ve uzun bir film.
  robert redford, antony hopkins, sean connery, gene hackman...
 • nefis savas sahnelerine sahip film.su an cnbc e 'de yayinlanmakta..bunun yanında close combat adlı güzel savaş serisinin ikinci oyununun adı..