• hayatımda izlediğim en kaliteli animasyon film. nefis espriler, muhteşem karakterler, mükemmel yaratıcılık, sönük afiş..
  • outtakes olarak anilan cekim hatalari nam kisimda filmden daha beter yerlere yatmaniza sebep olan sahneler vardir : gulmekten rolunu oynayamayan bocekler, orumcek rolunu oynarken duyulan cekic sesi ve orumcegin cekimi yarida kesip "is someone hammering?" diye bagirmasi akabinde ustten gorunen tepe mikrofonu, carpan bocegin kamerayi devirmesi ve panikleyerek "i'm sorry...i'm sorry...is camera broken...i'm sorry, did i ruin the tape?..." demesi, iki karincanin antenlerinin yanli$likla birbirine takilmasi, kukla aktorlerin devrilmesi, kralice karincanin kucagindaki bebegin i$emesi, ucan peygamber devesinin yanli$likla sinek yutmasi ve "i'm sorry...i think i swallowed a bug..." demesi...filmden daha guzeldir bu sahneler. pixar'in sitesinde bulunabilir, izlenebilir.

http://www.pixar.com/theater/index.html
  • filmin sonunda cizgi film karakteri boceklerin aslinda sanki gercekten filmi cekmisler gibi yaptiklari kamera hatalarinin verilmesi super komik olan cok eglenceli, gorulmesi gereken bir animasyon..
  • ülkemizde dvd'si çıkmayarak büyük haksızlığa uğradığını düşündüğüm harika film. rafımdaki pixar arşivinde büyük bir boşluk oluşturmaktadır bu durum.
  • bir önceki "dvdsi türkiye'de yok ve neden çıkarılmamakta ısrar ediliyor" entry'min üzerinden 1389 gün geçti ve bu filmin dvdsi hâlâ türkiye'de yok.
  • pixar 'ın " 98 yılında çıkardığı ve biz de varız olm ayağınızı denk alın" mesajı verdiği bi çizgi-film daha doğrusu rendered movie olup, müzikleri de randy newman tarafından yapılmıştır. aynı yıl çıkan dreamworks'ün antz'ıyla da sık sık karşılaştırılmıştır, gerçi tesadüf mü anlaşma mı bilemedim, aynı sene iki firma da böcek filmi yapsın, kafam karışır böyle işte, şüpheye düşerim. evet.
  • hopper'ı kevin spacey, atta'yı da julia louis-dreyfus seslendirir. film bitince böcek oyuncu(!)ların çekim hatalarının verilmesi filme gerçekçilik kazandırır, zekice düşünülmüştür ve bir o kadar da komiktir. sadece yetişkinliklerin anlayabileceği espriler barındırsa da antz'in eline su dökemez.

mosquito: bartender. bloody mary, o-positive.
  • perde arkasında sun microsystems'in bulunduğu; 138.000 kareden oluşan, kâh ayağımızla ezdiğimiz, kâh şeltox vasıtasiyle imanlarını gevrettiğimiz böcek mahlukatını konu alan, pixar ve walt disney imzalı bir film.
  • akira kurosawa üstadın başyapıtı shichinin no samurai'den bayağı bir esinlenmiş çizgi film. hatta esinlenmekten de öte, filmin konusu doğrudan alınarak böceklerin dünyasında geçen bir çizgi film haline getirilmiş de denilebilir.
  • fobisi olan insana bile, bocekleri sevdirecek derecede guzel yapilmi$ animasyon filmi. karakterler cidden cok komik. espriler yerinde. bugune kadar nasil da gozumden kacmi$ anlamadim. eski bir yapim olmasina ragmen; hatta sanirim 1998 yapimi, cizimler falan gayet leziz. bu arada, ne tur bir bocek oldugunu bilmedigim tuck ve roll karakterleri kopartti beni. o ka$lari havaya kaldirip yaptiklari mimikler, birbirleriyle ugra$malari... lan du$undukce kopuyorum yine. kisacasi, izleyin anacim!
hesabın var mı? giriş yap