şükela:  tümü | bugün
 • john travolta, robert duvall, john lithgow gibi bircok usta oyuncunun rol aldigi, hatta sydney pollack'in da gorundugu bir film..gercekte yasanmis bir kamu davasini konu almakta..oldukca uzun, oldukca yavas, ama gercek hikayelerden ve dram turunden hoslananlar icin ideal sanirim..
 • jonathan harr'ın yazdığı kitap.
  jan schlichtmann (john travolta) ve ekibinin aldığı woburn davasını anlatır.
  filmin ve kitabın sloganı;'yasal olan her şey doğru mu?'
 • müziklerini danny elfman'ın yaptığı film...
 • imdb puanı 6.4 olup ,hakettiği puan ise aslında 7.4 olan filmdir. gerçekten eğlenceli ve başarılı bir avukatlık filmi. bazı diyaloglar ise insanı kahkahalara boğabiliyor, izleyin derim.

  1979 yılında amerika'nın doğu woburn kasabasında başlayan ve sekiz yıl süren bir davayı konu alan film, jonathan harr'ın romanından beyazperdeye uyarlanmış bir film .
 • john travolta'nın döktürdüğü filmdir. tam herşey bitti derken nede güzel halletmiştir konuyu. beğendim izlenesi film.
 • john travolta ve robert duvall'ın müthiş oyunculuklarının öne çıktığı, heyecanlı bir mahkeme filmi. hatta underrated kalmış bir yapım olduğunu da söyleyebilirim. az gözüken bir karakteri oynayan sydney pollack da aldığı ufak rolle filmi desteklediğini gösteriyor.

  a civil action aslında jonathan harr'ın gerçek hikayeyi ele aldığı kitaptan uyarlama bir film. kitabı okumadım, ama filmde bana abartılı gelen tek tarafın john travolta'nın oynadığı duygularından yoksun karakterin tek bir davayla aniden kendisini iflas eşiğine getirecek kadar duygusallığa bağlaması oldu. kitapta bu karakterin o noktaya gelişinin tahminimce daha detaylı ve ikna edici bilgilerle donatıldığı fikrindeyim.

  onun dışında a civil action'ın woburn'da bir insanlık dramı yaşandığını ve şirketlerin acımasızlığıyla amerikan hukuğunun boşluklarını gösteren harika bir yapım olduğunu söyleyebilirim. şovmenlik diyebileceğimiz abartılı mahkeme sahnelerinin de fazla olmaması filmin başka bir artısı.
 • çocuk yaşta aksiyon tutkunu olan şahsımı-hele ki john travolta'nın face/off'dan sonraki ilk filmi olduğu için koşa koşa gitmiştim-ağır konusu itibariyle hayal kırıklığına uğratmış, kendisiyle ilgili sadece iki şeyin aklımda kaldığı filmdir;

  --- spoiler ---

  1) porsche ile peş peşe yediği cezalar, 2) başroldeki travolta'nın kariyerinin bitme noktasına gelişi.

  --- spoiler ---

  şimdi yıllar sonra tekrardan izleyince, oldukça başarılı bir uyarlama filmi olduğunu söyleyebilirim...