şükela:  tümü | bugün soru sor
 • çevreyle alakalıdır. benim çevremde izleyen çok var, hepsi de sahne sahne anlatır.
 • bir kitabı nasıl izlediğinizi merak ettim doğrusu. kitaptan uyarlama bir filmi kitabını okumadan izleyip eleştirmek aşırı cahillik içerir.
 • olmamamdır
 • herkesin popisi kendine lafını hatırlatan bir önermedir.aynı zamanda da katılmadığım bir önermedir.
 • nolan'a laf atanların nolan'ın bir kubrick ve hitchcock fanatiği olduğunu bilmezler. adam inception'daki yer çekimsiz ortam efektini tamamen odyssey mekaniğini örnek alarak yaptı. scorsese'ye zaten laf atmak da sözüm ona popüler kültürü eleştirecekken tam da popülist bir davranış sergilemektir.

  ama evet sırf öveyim ortama uyayım ayağı çekenler yok değil.

  (bkz: sağol canım övdüm de geldim)

  tıpkı nolan gibi dahilere bok atınca sinefili görüneceğini zanneden ezikler gibi pmfkmf.
 • izlemediği bir film hakkında yazdığı yazılar 3-4 tane sinema dergisinde yayınlanan adam tanıdım ben.

  "evet belki filmi izlemedim, ama hakkında bir sürü makale okudum. bu makaleleri de onlara dayanarak yazıyorum o nedenle sorun yok" diyordu. "ne yapayım abi, çok nadir bulunan bir film. izleme imkanım yok ki" diyordu.

  türkiye çakma ülkesidir. ürünlerimiz çakma, markalarımız çakma, insanımız çakma, herşey çakma.
 • bir tanesi de bvs başlığında şey diyordu: "batman'i bilmem ama öyle batman mi olur lan?" asıl bunu diyebilen öyle bi insan mı olur amk pmkfmf. bu ülkede bir şeyi bilen de götoğlanı ilan ediliyor o yüzden. ben biliyorum demeye korkuyorsun. götü kalkık, ukala ilan ediliyorsun. kendisi cahil değil sen götsün.
 • çoğu insan izlese de bir cacık anlamayacağı için en iyisi hiç izlememek zaten. şahsen ortamlarda o kadar muhabbetini duydum merak ettim, kült filmmiş entel filmmiş diye açtım izledim hiçbir sik anlamadım, aradan birkaç yıl geçti tekrar oturdum izledim yine değişen birşey olmadı. he bu kadar olay olmasının sebebi çekildiği yıllarda filmlerde şiddet, cinsellik filan göstermekten korkulmasıysa onu bilemem ama bu film sana ne anlattı desen aklıma birşey gelmiyor.

  tamam belki benim kapasite kaldırmıyor, belki sanat anlayışım kıt o yüzden anlamamış olabilirim. ama okuduğumu anlamayacak kadar değilim, allah rızası için bu film ne anlattı bi yeşillendirin de bilelim.