• çevreyle alakalıdır. benim çevremde izleyen çok var, hepsi de sahne sahne anlatır.
  • izlemediği bir film hakkında yazdığı yazılar 3-4 tane sinema dergisinde yayınlanan adam tanıdım ben.

"evet belki filmi izlemedim, ama hakkında bir sürü makale okudum. bu makaleleri de onlara dayanarak yazıyorum o nedenle sorun yok" diyordu. "ne yapayım abi, çok nadir bulunan bir film. izleme imkanım yok ki" diyordu.

türkiye çakma ülkesidir. ürünlerimiz çakma, markalarımız çakma, insanımız çakma, herşey çakma.
  • nolan'a laf atanların nolan'ın bir kubrick ve hitchcock fanatiği olduğunu bilmezler. adam inception'daki yer çekimsiz ortam efektini tamamen odyssey mekaniğini örnek alarak yaptı. scorsese'ye zaten laf atmak da sözüm ona popüler kültürü eleştirecekken tam da popülist bir davranış sergilemektir.

ama evet sırf öveyim ortama uyayım ayağı çekenler yok değil.

(bkz: sağol canım övdüm de geldim)

tıpkı nolan gibi dahilere bok atınca sinefili görüneceğini zanneden ezikler gibi pmfkmf.
  • "a clockwork orange'ı izleyenlerin içinde kitabını okuyan insan olmaması" şeklinde arttıyorum. kaynak: götüm
  • çok trajik bir gerçek.

o değil de ne güzel ortamlarınız var, ne güzel şeyler konuşuyorsunuz. ben yaşadığım yerde kubrik mubrik desem birine, kötü bir şey diyorum sanarlar.
  • bir tanesi de bvs başlığında şey diyordu: "batman'i bilmem ama öyle batman mi olur lan?" asıl bunu diyebilen öyle bi insan mı olur amk pmkfmf. bu ülkede bir şeyi bilen de götoğlanı ilan ediliyor o yüzden. ben biliyorum demeye korkuyorsun. götü kalkık, ukala ilan ediliyorsun. kendisi cahil değil sen götsün.
  • izledim.
    kendimi kastım ama hiç bir şey anlamadım.
    ha ortamlarda atar tutarım bu film kubrick'in davut heykelidir diye, o ayrı.
  • ben izledim anlamadım. vurun.
hesabın var mı? giriş yap