şükela:  tümü | bugün
 • 1967 yapımı charlie chaplinin son filmi. başrollerde marlon brando ve sophia loren var. ayrıca kendisinin ilk ve son renkli filmi.
 • romantik komedi türü eski filmleri sevenlere tavsiye edilesi bir film.

  --- spoiler ---
  filmde, gemiyle hong kong'a gelen bir petrol kralı ogden*'in, bir geceliğine kendisine eşlik etmesi için tanıştırılan beyaz rus göçmeni natascha* ile karşılaştıktan sonra başına gelenler konu edilir. natascha ogden'le tanıştığı gecenin sonunda ogden'den habersiz kaçak yoldan amerika'ya girebilmek için gemide saklanır. gemi hong kong limanından hareket eder. olaylar gelişir.
  döneminde bu filmi sinamada seyredebilmiş olanların aklında, nedense bu film sophia loren'in gemi güvertesinden denize atladığı sahne ile kalmıştır.
  --- spoiler ---
 • müthiş bir kadrodan vasat bir film. 1967 yapımı ama 30'lar 40'lar havası hakim. bunda da chaplin'in senaryoyu o yıllarda yazmasının etkisi olabilir. esmerler esmeri sophia loren'in filmde bir beyaz rusu canlandırması ve 33'ünde olmasına rağmen suratının 40'larında gözükmesi hoş şeyler değildir.

  filmin seti korkunçtur. marlon brando öpüşme sahneleri sırasında loren'a "burun deliklerinde kıllar olduğunun farkında mısın?" demiş, loren de çılgına dönmüştür. ayrıca chaplin, oğlu sydney chaplin'i çekimler sırasında herkesin gözü önünde baya baya azarlamıştır. bunun üzerine marlon brando sinema tarihindeki yerini teslim edip, filmlerine hayranlığını belirtmekle birlikte chaplin için "gördüğüm en sadist adam" demiştir. chaplin de metot oyuncusu olduğu için çalışmakta zorlandığı brando için "impossible" demiştir. sonuçta chaplin'in son filmi gişede batarken, üstadı da depresyonlara sokmuştur.
 • oyuncular kralı marlon brando'nun yer yer vasatın altında figürler sergileyebildiği, güzel güzeli sophia loren'ın ise yer yer abartılı çirkin oyunculuk döktürebildiği şarlo filmi. fazla kafaya takmadan izlendiğinde ise çerez niyetine. leziz. antep fıstığı değil belki ama soslu fıstık. afiyet olsun.
 • 1967 yapımı bir charles chaplin filmi.

  senaryo da, müzik de, reji de ona ait. üstelik oğlu da filmde yer almıştır. marlon brando ve sophia loren başrollerde ve ne yalan söyliim birbirlerine çok yakışmışlar. çok hareketli ve hoş bir film. tabii ki eski bir mizah anlayışına denk geliyor ama yine de keyifle izlenilebilir.

  http://www.imdb.com/title/tt0061523/
 • müthiş bir kadrodan, kağıt üzerinde güzel bir senaryodan vasat bir film çıkmıştır. bu tarz konuların işlendiği pretty girl, sokak kızı ırma gibi romantik komedi filmleri tutmuştur genelde. fakat bu filmde bir eksiklik var sanki. bunu da marlon brando'nun bu tarz bir rol için fazla ciddi olmasına bağlıyorum. daha eğlenceli olabilirdi film. belki de yönetmen charlie chaplin ile marlon brando arasındaki gerilim filme de yansımıştır. sophia loren ve marlon brando arasında bir soğukluk hissediliyor sanki.
 • neredeyse tamamı bir gemi kamarasında geçen nahif film. sophia loren dişiliğinden ziyade sevimli mimikleriyle ön plana çıkmış. marlon brando ise zaten abide-i karizma. dekoru, renkleri, oyuncuları ile gayet güzel bir film. 1960'ları sevenlere ve hoş zaman geçirmek isteyenlere tavsiye edilir.
 • az önce bitirdiğim film.

  sophia loren ya da marlon brando'nun oyunculuklarının dışında filmin en heyecanlı yanı martha'nın yani tippi hedren'in gelişini beklemekti.
hesabın var mı? giriş yap