şükela:  tümü | bugün
 • turkcesi ithaki yayinlarindan kilictan tac adi altinda cikmis kitaptir
 • --- spoiler ---

  kitabı bitirdikten sonra eee böyle mi bitmeliydi.sammael böyle mi ölmeliydi dediğim kitap.kitabın son 50 sayfası haricinde kalanı oldukça güzel.tıpkı serinin diğer kitapları gibi.ama kitabın sonu beni serini diğer kitaplarında li gibi heycanladırmadı.olmadı be robert jordan

  --- spoiler ---
 • the wheel of time okurken sıkıldığım ilk kitap. kitabın 2/5 kadarı tiksindiğim bir karakter olan nynaeve ve onun arkadaşlarının dedektifçilik oynamalarıyla geçiyor. atlayıp özetini okumamak için kendimi zor tutuyorum amk. bunlar tançikodayken de kudurur gibi olmuştum, ama o hiç değilse bu kadar sünmemişti. sokayım ulan sonraki kitabın da ilk 5-6 bölümü bu mallara ayrılmış diyor millet. vay bana vaylar bana. hayır uzunluğu kısalığı sikimde değil de bu salakların maceraları nedense okurken zımpara üstünde sabun "kaydırma" hissi oluşturuyor bende.

  neyse tamam sakinim. fikrimce mükemmel serinin mükemmel olmayan kitabıdır efendim.
 • zaman çarkının 7. kitabı ve bence en eğlenceli kitabı.
  --- spoiler ---

  mat ve tylin arasında yaşananlar baya komikti. kandaşların aes sedaileri şaşırttığı kısımlarda eğlenceliydi. aes sedailerden çok daha uzun yaşamaları sayılarının çok fazla olması filan.
  karakterler giderek güçleniyor, nynaeve artık istediği zaman yönlendirebiliyor, egwene aes sedailere kendini kabul ettirmeye başladı.
  min'in görülerine göre moiraine'nin de ölmemiş olması muhtemel.
  ve kitabın sonundaki seanchan'ın ebou darr'ı işgaliyle mat dokuz ayın kızına yaklaştı gibi.
  nynaeve de sonunda lan'a kavuştu.*
  bir de terkedilmiş öldü rand illianın kralı oldu.
  hava durumuyla ilgili ter'angreal de bulundu.
  dolu dolu ve güzel bir kitaptı.

  --- spoiler ---