şükela:  tümü | bugün
  • deborah harkness'ın all souls trilogy (türkçe'ye ruhlar üçlemesi diye çevrilmiş) adlı kitap serisinin ilkinin ve bu üçlemeden uyarlanmakta olan dizinin ortak adı.
  • yazar saçma sapan milliyetçilik yapmış. bir yerde bir karakter diyor ki "sen burada olsaydın ispanyolların üzerine rüzgarla beraber ateş de salardık." lazarus şovalyeleri diye bir tarikat var. mazlumları korumak için osmalıya ve almanlara karşı savaşmışlar. kitapta bütün milletler zalim ingilizler ve fransızlar iyi
  • matthew goode ile teresa palmer'ın başrolünde olduğu sky one dizisinin ilk fragmanı düşmüş.

https://www.youtube.com/watch?v=obybmdi4u9a
  • yorum yapmak için erken ama fragmanından fifty shades of grey ve twilight karışımı gibi duran dizi. bu tür kitapların twilight ile yaygınlaştığını düşünürsek çok da şaşırtıcı değil.
  • romantizm ve fantezi birlikteliğinden güzel bir dizi çıkacağını umuyorum. bu yılın beklediğim dizilerinden.

edit: sanırım 14 eylül'de başlıyor.
  • konusu yazılmamış.
    konusu;

diana bishop, tarihçi ve cadı, ashmole 782'ye erişir ve onun gizemlerini çözmesi gerektiğini bilir. o gizemli matthew clairmont tarafından yardım teklif edilir, ama o bir vampir ve cadılar asla vampirlere güvenmemeliler.

düşüncemi izleyince yazıcam.

yollamayı unutmuşum. izledim;
    dehşetti. çok iddiali bir girişti. dizi kalitesini direk yansırıyor ilk anından son anına. çok sağlam bir dizi 2018 dizisi. hayırlı uğurlu olsun.
  • çok güzel bir pilot bölümle merhaba diyen dizi. ilk bölümden analiz kasmaya gerek yok ama baş roldeki ablanın gözleri için bile takip edilebilir*. kaç yıllık kitap bile görünmek için o gözleri beklemiş.

--- spoiler ---

2. bölüm tanıtımında gördüğüm kadarıyla bu vampirimiz de vegan besleniyor. ne buldunuz şu klişe de anlamadım ki her fantastik filmde mutlaka bunlardan var. arkadaşım doğanızı kabul etsenize amk o geyikten yararsız kaç tane insan var dünyada ne istiyorsun gariban geyikten vicdansız.
    --- spoiler ---
  • kitaplarına bayılmıştım, dizide çok kaliteli, karakterler çok iyi seçilmiş, tam kitapla uyumlu, 2. bölümü sabırsızlıkla bekliyorum.
  • 2. bölüm de bombaydı. bu dizi 2018in bombasıdır hayırlı olsun.
  • bu dizinin türüne getirdiği en büyük yenilik ki nazarımda çok büyük bir anlam taşıyor ergen vampir aşkından sonunda kurtulmuş olmamız.