şükela:  tümü | bugün
 • nokia supersound müzik yarışmasında ağıt adlı şarkılarıyla dikkatimi celbetmiş izmir'li genç-yetenek müzik grubu. müzik sınıflamasını yıllar önce kaybetmiş biri olarak ne kadar doğru olur bilmesem de ağıt şarkısı alternatif rock tandansında. grup internet sitesinde ne nedir sorusunu şu şekilde yanıtlamış:

  'a due carmen 2005 eylülünde aşkın çolak, okan işık ve can temiz tarafından kuruldu. uzunca bir süre repertuar çalışmasına yöneldi. daha sonra beste çalışmalarına başladı ve 2006 yazına dek "melekler ve sürüngenler" , "siyah düşler" , "aynadaki yabancı" , "dizlerin tutmasa" , "pamukları saçılmış" , "cehennemde gün doğarken" , "unutulmuş tanrılar" , "41 dakika" adlı şarkıları besteleyip kaydetti. grup bu süre zarfında bir çok eleman değiştirdi. daha sonra gruba emre tekin ve volkan eran'ın da katılımıyla grup son halini aldı. 2006 ağustosta besteleyip kaydettikleri "ağıt" isimli parçalarıyla ise nokiasupersounda katılmış bulundular.
  grubun son hali şu şekildedir:
  vokal: özgü özütok
  gitar: okan ışık
  bas: can temiz
  davul-geri vokal: aşkın çolak'

  ki ayrıntılı bilgi için internet sitesi de şöyle: http://aduecarmen.rockmekan.com/

  nokia supersound yarışmasındaki röportajın bir noktasında j. s. bach lafı geçmesini ve grubun adındaki klasik müzik çağrışımlarını da göz önünde bulundurarak yakın gelecekte gruba iki çello katıp kozmoza karışmalarını bekliyorum. bir de sitede daha fazla şarkı dinlenebilsin madem beste var o kadar?
 • tuborg 12nci roxy müzik günlerinde finale kalan ve yedi mayısta sahne alacak olan izmirli grup. yeni tarz ve yeni şarkılarla şahane bir iş çıkartmışlar. 41 dakika, kazık ve ellerinde ellerim isimli şarkılarının bayandan temiz son model kayıtları için:

  http://www.herkesdinlesin.com/aduecarmen
 • roxy'den billboard özel ödülü olan apple marka laptopla dönen grup. birincilik ödülünün*** neredeyse iki katı değerindeki ödülleriyle yetenekli oldukları kadar ballı da olduklarını kanıtlayan grubun sony ericsson'un düzenlediği yarışmadan da kallavi miktarda cep telefonu, para ödülü ve şirketin %25 hissesiyle döneceğine olan inancım sonsuzdur.
 • adlarını akılda zor kaldığını düşünerek kötükare olarak değiştiren, iki yarışmada bir finalist oynamaz diyerek sony ericsson'un yarışmasından çekilen, cover projelerle gönlümüze su serpen izmirli ska-punk grubu.
  billboard'dan kazandıkları apple marka laptopu satarak kendilerine stüdyo kurmalarından, müziğe ne kadar aşık oldukları belli, takdir edilesi güzel çocuklardan örülü ska-punk grubu.

  adlarını model olarak değiştirdiler sonra sonra.
 • sony ericsson unistar müzik yarışması'na satılık isimli eğlenceli parçalarıyla katılmışlardır. tüm finalistleri dinledikten sonra ödül alamamalarına şaşırdığım şukela gruptur.
 • (bkz: model)
 • model grubunun ilk hali. kusura bakmasınlar ama bu adamlarda parayı bulunca tozutanlardan. olm mis gibi ergen tayfanın ağlaya ağlaya söylediği şarkılar yapıyorken oldu mu bu şimdi. bak üzüldüm aklıma gelince.