• ulan ne albümmüş be...

sabah şehirdışı seyahatim için çanta toplarken ne dinlesem diye arşivimi karıştırıyordum, uzun zamandır "artık ergen tribimiz, arkasından ağladığımız aşkımız kalmadı" diyerek bir köşede unutulmaya bıraktığım anathema albümlerine rastladım ve içlerinden bu albümü seçtim.

depreştirme vesaire değil de, ilk çıktığı zamanlar aman anathema pop oldu falan diye eleştiriler döndüğünü hatırlıyorum muhafazakar metalci camiasında. halbuki konsept albüm olmasının da etkisiyle soundtrack albümü gibi mübarek. hafif ve neşeli başlayan albüm, sonlara doğru sertleşip karamsarlaşıyor, bir yandan da insanı peşinden sürüklüyor. sonunda kendini mal olmuş, "what about cats? what about dogs? what about chickeeeeens?" diye sayıklarken buluyorsun.

helal olsun vallahi, son birkaç yılda yaptığım "anathema mı yeaaaa loser, ezik vs." muhabbetlerimin hepsini yutuyorum.

edit: neden sonra farkettim, şehirdışına çıkacakken "a fine day to exit" isimli albüm dinlemek de çok orjinal olmuş lan :)
  • albüm kapağını ayrı bir sevdiğim anathema albümü.resmen bire bir yaşadığım hissiyatın resmidir.tek fark ise oturduğum yerden kalkıp ve içkimi bitirip denize doğru yürümeye başlamak...
  • anathema'nın en travmatik albümüdür desem herhalde yanlış olmaz. ayrıca bir albüm kapağı albümle bu kadar özdeşleşir yani. ben o kapakta tekdüze hayatından bıkıp, belki de bunalıma girerek sevdiklerini geride bırakan, terketmiş birini görüyorum. yakınları ona ulaşamıyor. belki de intihar etmiştir.
  • (bkz: nokia 5110)
  • nedense süper buldugum anathema albümü.. video sahibi sarkı ise (bkz: pressure).. daha güzel bi sarkiya cekebilirlerdi elbet***
  • (bkz: masterpiece)
  • anathemanin agustos civarinda yayinlanmasi beklenen albumu.heyecan ve merakla bekliyoruz.

(bkz: last fair deal gone down) (bkz: musait bir yerde inecek var)
  • (bkz: release) adli sarkisiya taptigim muthis anathema albumu super olmus
  • kapağında nokia 5110 olan albüm
hesabın var mı? giriş yap