• önümüzdeki haftalarda yayınlarına başlayacak olan haber kanalı. atv haber yani. haberin patronu erdoğan aktaş olacak. umarım cnn türk, ntv fiyaskolarından kurtarır bizi. akşam 9'dan sonra kepenk kapatmak, hafta sonları paso yatarak geçiştirmezler umuyorum ki. helal olsun dedirtmesi dileğiyle. zor ama bakalım.

http://www.gazeteciler.com/…ali-geliyor-31008h.html

"genel müdür erdoğan aktaş’a sordum bu soruyu…
    hafta sonu asla yatmak yokmuş…
    7 gün 24 saat sıcak haber nerede ahaber orada olacakmış. "kuş uçsa canlı yayın yapacağız" dedi sevgili erdoğan. "kuşun uçması haber mi erdoğan?" diye takıldım. "biz ekrana taşıyorsak bilesin ki haberdir" diye ekledi."

bunları buraya kopyaladım ki, zamanı gelince hesabını zorucaz erdoğan reyiz. (gülücük lan)

yıllar sonra gelen ekleme:: durum çok vahim
  • çalık holding bünyesinde yeni kurulan ve yayına başlayan haber kanalı.
  • 24 saat hd yayın yapacak türkiye'nin en yeni haber kanalı. birkaç gün içinde yayına başlayacaktır.
  • teledünya'da hd ve sd olarak yayına başlamış kanal.
    hd olanı 8, sd olanı 56.cı kanalda.
  • 25 nisan 2011 (yani gün itibariyle yarın oluyor) sabah 06.00'da yayına başlayacak olan ve aşağıdaki frekanslardan izlenebilecek yeni bir haber kanalı.
    hd yayını:
    - türksat 11896 mhz s.rate:11200 fec 2/3 dvbs2 8psk pol: h ( yatay )
    - digitürk 332
    - teledünya 8. kanal’da

normal yayını:
    - türksat:11791 mhz s.rate:16000 fec:5/6 pol: h ( yatay)
    - digitürk 32
    - d smart 35
    - teledünya 56. kanal
  • adının doğru yazılışı, logodaki gibiyse, a hbr'dir.
  • 24 saat hd yayın yapması pek mümkün gözükmeyen kanal. nitekim haber ajansları genelde hd içerikli görüntüler geçmediğinden, şu aşamada kanalın sadece kendi stüdyo programları ve bünyesi tarafından çekilen görüntüler hd olarak yayınlanacakmış gibi duruyor.
  • buram buram bbc kokan televizyon kanalı. ama iyi etmişler, beğendiğimi söyleyebilirim. tarzlarını korurlarsa ciddiye alınan haber kanalları arasında yer edinebilirler.
  • yabancı haber kanallarından görsel anlamda çok ileride olan bir kanal. özellikle hd yayında grafikler çok çarpıcı duruyor. stüdyoda ki dev ekranda çok etkileyici. şaşırdım açıkçası.
  • stüdyosunun, habertürk tv'nin stüdyosuna nerdeyse birebir benzeyen çiçeği burnunda haber kanalı...

kaç aydan beri yayın hazırlığı yapan bir kanalın aynı görüntü içinde izleyici karşısına çıkması da çok ilginç...
hesabın var mı? giriş yap