şükela:  tümü | bugün
 • hayatta fazla seçeneği olmayan insanların tercihi.
 • şu an türkiye'de sahip olabileceğin en aşağılık, en onursuz mesleğe sahip olmak, çocuklarının yüzüne tüküreceğini bildiğin bir haysiyetsizliği gerçekleştirmek, destek vermek ve göz yummak demektir. toplumdan gerçekleri gizlemek, ülkenin batışına borazan olmaktır. tüm bunları da gelecekte "ekmek parası" gibi bir mazerete sığınıp açıklayacağın aşikar. ama yemezler. haysiyetin ayaklar altına alındığı durumlarda herkes işinden gücünden ayrılmak konusunda tereddüt etmezken bu mesele nedense gazetecileri kapsamıyor gibi algı yaratılmaya çalışılıyor. bir mühendis, bir işçi çalıştığı şirkette haysiyetin ayaklar altına alınmasına göz yummayıp işini bırakabilirken, mesut özil milli takımı bırakabilirken alkış tutanlar, bir gazeteci her türlü onursuzluğa ekmek parası kılıfıyla göz yummalı diyerek, hali hazırda içinde bulundukları onursuzluğa bir de tüy dikiyor.

  (bkz: yargılanacaksınız)
 • emekçi olmaktır, vatanını milletini seven biri olarak yandaş ta olsa haber yapmak insanları bilgilendirmektir, gece gündüz bazen uyumamaktır, hani siz solcular emekçi dostuydunuz?
 • bazen gerçekten çok merak ediyorum bu yapıda "çalışmak zorunda olduğu için çalışan" insanlar var mı? diye. neticede ekmek parası. hatta çalışma hayatları nasıl geçiyor çok merak ediyorum.
 • burda irinlerini kusup balgamlarini atan tiplerin tamami, uygun bir teklif gelse asla hayir demeyecek kisilerdir.

  ha kimi zaten ipsiz sapsizdir, cagirsalar sorgusuz kosar. kiminin isi gucu vardir, ama daha iyi sartlar sunulsa kosar, kiminin hali vakti yerindedir, guzel bir makam teklif edilse kosar.

  en solda ben varim, benden komunisti yok diyeninizin bile yesil parkasi nautica sonucta.

  ustelik banu el 'le is arkadasi olacaksiniz, simarikligin luzumu yok.
 • hemen 2 üstümde günahkar sokaklarda doğmuş orospu çocuğu'nun girdiği entry'e cevap niteliğindedir yazdıklarım.

  hergun patronlarından aldığı direktifler doğrultusunda insanları kandıran insanlar emekçi değil olsa olsa en hafif tabirle köledir. bu ülke hiç bir zaman a haberin anlattığı gibi bir ülke olmadı. bizim masum insanımızı gün gün kandıran adamların nesi emekçi lan it ?

  bu insanlar bu işleri para için yapıyorlar desem, bunu her zaman kazanabilirler. yaşamak için yapıyorlar desem, bi gün zaten ölecekler, makam mevki için desem bunlara şerefinle de ulaşırsın.

  bunun adı köleliktir. kula köle olmaktır. emekçilik hikayedir.