şükela:  tümü | bugün
  • çok önemli olduğunu düşündüğüm tavsiyelerdir. zira kesip montajlayip, soylediklerinizi tam tersi olarak yansıtmaları mümkündür.

konusmaya başlamadan önce mutlaka cep telefonunuzla aynı roportaji siz de kaydedin. böylece hakkınızda cikacak yalan haberi anında sosyal medyada gündeme getirip dava açabilirsiniz.

size sorulan sorunun yonlendirici olup olmadığına dikkat ediniz. örneğin " yollar ne kadar guzel oldu degil mi?" gibi bir soruya devletin yol yapmak zorunda olduğu ve vatandaslarin cebinden çıktığı ni , ayrıca hic gecmefigi kopru icin para odemenin salaklık oldugunu da belirtin.

kışkırtmaya gelmeyin röportaj yapan kisi ile araniza girmek isteyip sizi kiskitrmak isteyenlere firsat vermeyin. onlara cevap vermeyin.

röportaj yapan kisiye biraz yakin durun ki kimse araniza giremesin

konusurken sakin olun ve kameraya bakmayin. kameraya bakarsaniz rol yaptiginiz düşünülür (psikolojik bisey)
    yüzünüzun yuzde 70 kadarının kamerada görünmesini sağlayın.

ışığa dikkat edin gelen ışık sizi olduğunuzdan daha kotu karakterli biriymis gibi gösterebilir gunes saat 3 yönünden gelmesini sağlayın. zaten kamera gunese dogru olacaktir mutlaka.

eğer başkası röportaj yapıyor siz de sahit oluyorsaniz gene telefonunuzla kaydedin. röportaj yapilan kisiyi koruyun ona yoneltilen soru yonlendiriciyse araya girin laf sokusturun ve gercekler ne ise konunun ina yonlenmesini saglayin.

roportaj yapan kisiye "degil i şeklinde soru sorup cevaplamasini bekleyin. cevap veremecek ve tartışmaya zorlanacaktir. aninda durumu lehinize cevirebilirsiniz.

hadi allah yardimciniz olsun
  • a haber ile röportaj yapmayın.
  • o mikrofon sana yöneldiyse demekki seni potansiyel bir aktrol olarak gördüğü içindir. kendini sorgulaman için bir neden daha.
  • dilsiz taklidi yapın
  • a haberle yolum beşiktaş’ın ara sokaklarından birinde kesişti. referandum sonrasıydı korkularından çarşının içine girmeye cesaretleri yoktu. mikrofonu uzattıklarında tek kelime dahi etmedim elimle ,mikrofonun önündeki logolarını gösterip yanlarından geçip gittim. beşiktaş’ta bazen denk geliyorum ancak logolarını saklıyorlar,beşiktaş sokaklarında siyah mikrofonlara denk gelirseniz a haberdir,itibar etmeyin.umalım ki bir gün ,iletişin fakültelerinde kötü habercilik dersinin içeriğini oluşturacak haber kanalı olarak anarız kendilerini.
  • dincinin beyanı esastır. üfürün.

"bunlar 28 şubatta nenemin çarşafını zorla açıp, musluklarından rakı akıttıkları cami cami şadırvanınlarından rakı servisi yaptırdıktan sonra..."

benden bu kadar gerisi fantezi; fantezi de dincilerin uzmanlık alanı.
  • yol yabdı diyerek röportajı terk edin.

kürtaj yapmadığınızdan emin olun.