şükela:  tümü | bugün
 • cahil, saf, yazık vatandaştır. akp tabanıdır.
 • bol bol sokak röportajları izlerim. bu kanalda ne haber yapılıyorsa onu tekrar ediyor insanların bir kısmı. ama eklemeyi asla unutmuyorlar, bilmiyorum doğru haber midir ama öyle gördük biz haberlerde diyorlar.

  yani bu kanala inanan sanılanın aksine fazla sayıda insan yok, lakin inanmak isteyen insan sayısı çok fazla. bu zaten yeterli bu kanal için, herhangi bir haber içerik iddiaları olduğunu düşünmüyorum, kafa karıştırsın yeter modunda yayınlar yapıyorlar.

  tespitim budur.
 • kısaca gerzektir.
 • dün pensilvanyaya da inanıyorlardı.
 • bugün binanın merkezi sistem çanağı değişti. yukarıda bir şeyler yaptılar. bütün kanallar gitti odamdaki tv'de. tkgs sağolsun hemen baştan bir güncelleme şak 2 dakikada halloldu.

  normalde 23 kanal vardı bende. haber, belgesel ve spor kanallarının hd olanları.

  2800 küsür ney lan. tabi küfrede küfrede yapmaya çalışırken ahaber denk geldi.

  normalde geçerim ama o an rte'nin belediye başkanı iken maruz kaldığı kemalist faşizmini anlatıyor. böyle hücrenin demir kapısında bir pencere oradan fotosu. durdum, izledim.

  elbette doğru şeyler, bir çoğu yaşanmış, yakın tarihin kara lekeleri.

  ama insan bunları gösterirken şuan, yaşadığımız günlerde bizzat bu eleştirdiği şeye dönüşmüş olduğunun farkında değil mi? insan gerçekten hayret ediyor. güç nasıl bir şekle bürümüş sizi diyesim var ama duymazlar.
 • cahil, saf ya da yazık değildir.
  kurnazdır, üç kağıtçıdır, işine geldiği gibidir...
  sizinkiler böyle böyle yaptı ne diyorsun? dediğinde anlamayıp kandırılmıyor, anlıyor ama işine böylesi geliyor. çünkü statüko her zaman karşı bir statüko oluşturur demişler. kendi gibi olanı, kendi gibi benimsediği kesimi ne yaparsa yapsın destekleyecek, çünkü kendisi gibi ve kendinden olduğunu düşünüyor.
  şu zamana kadar olanları muhalefet bir parti lider olmuş olsa ve tepkisine baksan böyle mi olurdu? olmazdı.

  bu da kendi konfor alanlarına bizzat dokunulmadigi sürece devam edecer. benzin 10tl olsun, dıj güçler reyizi istemiyo ugrasiyo, der siyrilirlar.
  amma velakin hiç alakası yokken kendi çoluk çocukları vakt-i zamanında feto dershanelerine gitti diye devlet memurluğundan ihraç edilip bir soruşturma ve yargılama geçirsin de o zaman görün desteklemeyi.
  ne zaman ki destekleyen tarikatların faaliyetlerine burun sokulur, o zaman görün.

  bu insanların zaten dunya görüşü olsun, emekli olayım da motosikletle latin amerika turu yapayım olsun gibi bir fikri ya da vizyonu yok.
  parası çok olsa istif yapar, ölünce miras kavgası bok gibi tüter. çünkü ölmeyecekmiş gibi bu paylaştırma işlerini sagken halletmez, parasını da harcamaz. hacca,umreye gider. hacca gittiyse umreye bi daha gider. umreye gittiyse bi daha umreye gider. iyi durumlusunun aklı bu kadar. kötü olsa durumu, umreye gidebilme hayali kurar.

  o yüzden ehonomi ile alakaları da umre endeksli. anadoluda köyde zaten kira vererek oturan yok.
  çocuklar çalışıyor, kendinin hasbelkader emekli aylıkları var, geniş bir köy evinde geniş aile olarak oturuluyor. eve ayda gelinin maaşı, çocukların maaşı kendi maaşları derken asgari ücretten ayda bir 6-7k para giriyor. tavuk besleyip bahçeye domates hıyar ekip 3 ayda bir elektrik su parası ödeyip geciniyorlar.
  bu adamların dünya sikine minare götüne.
  adam hayatı boyunca araba kullanmamış, benzin almamış, köprü otoyol ücreti ödememiş, bir sınava girip torpilliye elenmemis... her ne oluyorsa kendine olmadığı için, ver yiyeyim dön sikeyim tarzı yaşadığı için sorun yok.

  daha da uzaticam, şehirdeki kesimden de bahsedicem ama keyfim yok pek.
  hadi iyi geceler.
 • çiftlikbank'a para kaptırmış olma ihtimali yüksektir.
 • halk tv'ye, sözcü'ye inanan gelişimini tamamlayamamış tek hücreliler tarafından eleştirilmesi trajikomik.
  ilfinç bir ülke burası.
 • 60+ değilse akp tarafınfan mamalanan vasıfsızlar ordusunun yılmaz neferlerinden biridir.
 • oda tv halk tv sözcü gibi türevler nasıl muhalif kesimin beynini etki altına aldıysa, a haber de muhafazakarların beynini etki altına aldı.