şükela:  tümü | bugün
 • dün akşam televizyonda es kaza a haber açılmasıyla denk geldim ,bildiğiniz 3. sınıf ajans castını toplamışlar çift açıyla çekim hem de , ama hesapta sokak repörtajı

  hep yekûn chp'yi gömüyorlar ak parti övüyorlar, aralarında eskort olduğu anlaşılan bir kadın bile vardı

  esas soru hep şuydu ; chp'nin icraatlarını sayabilirmisiniz?

  yanıt hep aynı ; ne icraatı ? yok ki...

  ben yanıt vereyim sayın yapımcı , sayın cast ,

  kuzey kıbrıs türk cumhiyetidir , chp'nin icraatı , türk evlatlarının 2. dünya savaşında ölmemesidir , buhranda açlıktan ölmemesidir , memleketin liberallerce satılmış fabrikalarını yapmış olmaktır , o repörtajı çektiğiniz beşiktaşı inşaa ve ihya etmiş olmaktır , şişlidir chp icraatı , izmirdir chp icraatı

  şu an izmirli ak partili kuzenimin bile överek bitiremediği izmirdir chp icraatı.

  *not ; cehaplı değilim , ancak yalanın ayarını kantarın topuzunu kaçırmamalı kimse.
 • adamlar kendi reklamini yaparken chp yi mi övecekti. chp nin reklamlari farkli mi?
 • dün benim de şans eseri denk geldiğim ve izlerken utandığım haberdir. yer olarak özellikle beşiktaş seçilmiş. cast olduğu çok belli olan ve bilhassa modern görünümlü, genç insanlara mikrofon uzatılmış.

  haberin içeriğini biraz açmak gerekirse üç kuruş paraya haberlerinde rol verdikleri bu oyunculara öncelikle oyunuzu kime vereceksiniz diye soruyorlar. hepsi istisnasız erdoğan diyor. neden diye devam edince başlıyorlar ülkenin ne kadar özgür ve mutlu olduğunu anlatmaya. ekonomi çok iyi diyorlar, dış politikada sorunumuz kalmadı diyorlar. aklınıza gelebilecek bütün olumlu şeyleri sıralıyorlar. hatta herkes özgür derken arkadan geçen bir mini etekli oyuncuyu da eksik etmemişler ve kamera o anda kendisine zoom yapıyor. neyse sonra chp için ne düşünüyorsun diye soruyorlar. oyuncular başlıyor chp her şeyi yıkacak, ülkeyi bölecek, vatanı satacak demeye. chp'nin iki icraatini sayabilir misin diyorlar, oyuncular saymamız mümkün değil diye karşılık veriyorlar.

  şimdi ben bu kadar kötü niyetli, bu kadar milleti ayrıştıran, toplumu bölen, insanları birbirine düşürme çabası olan bir haberi hayatımda izlemedim. nedir kardeşim sizin derdiniz? değer mi maaşınızı veren iktidar gitmesin diye ülkenin altına dinamit koymaya? değer mi kardeşleri birbirine düşman etmek için her türlü fitneyi kirli ekranlarınızdan evlere sokmaya?

  bu nasıl bir aymazlık, nasıl bir yüzsüzlüktür? siz bu ülkenin evladı değil misiniz? nasıl olur da bir siyasi partinin çıkarlarını korumak için her türlü yalana, iftiraya başvurmakta en ufak bir sakınca görmezsiniz? nasıl olur da bir siyasetçinin geleceğini ülkenin geleceğinden daha önemli görürsünüz?

  yazık şu yaşadığımız döneme. yazık aynı havayı soluduğumuz şu insanların, sözde habercilerin düştükleri aciz duruma.