şükela:  tümü | bugün
 • daima milletin ve milli iradenin yanında olan, mazlumların, ezilenlerin gür sesi olan, büyük resmi gören her kesimin vazgeçilmezi olan a haber'in şişli'de halkın nabzını tutması sonucu ortaya çıkan röportaj. halk yek vücut olmuşçasına büyük resmi görmüş ve dış güçlerinin oyunlarına gelmeyeceğini beyan ediyor. istikrarın öneminin farkında. yolların, köprülerin farkında. yağ kuyruğu, hastane kuyruğu gençlerimizin dahi daha dün gibi aklında!

  düşünüyorum da durum gerçekten çok vahim. şayet şişli gibi "cehape zihniyeti"nin etkili olduğu bir yerde bile ak parti %100 oy alıyorsa, anadolu ajansı seçimleri %300 ak parti olarak başlatır ve o seçim %200 oy oranıyla ak parti lehine sonuçlanır.

  işte o röportaj

  edit: frenipatlamisdamperlikamyon uyardı. röportajda kesilen, bicilen, başka yerlere eklenen şeylerin olduğunu ve böylece algı yönetimi yapıldığını belirtti. kendisi de bu röportaj hakkında detaylı bir entry girmiş durumda. buraya koyuyorum.

  entry
 • şişli'nin 2015 genel seçimlerinde %48 ile chp'ye oy verdiğini düşünürsek, şu videonun çekim aşaması game of thrones'un 8. sezonundan daha uzun sürmüş olabilir.

  ki 2017 başkanlık referandumunda da %71 ile hayır oyu çıkmış bir ilçeden bahsediyoruz. *

  edit: semt, ilçe olarak düzeltildi. teşekkürler oci'ye gidiyor. *

  edit2: frenipatlamisdamperlikamyon'un yazdığı bu entryi de, gözlerden kaçmaması için buraya bırakıyorum. a haber isimli tetikçi medyanın gerçek yüzünü görmek için okumanızı tavsiye ederim. (bkz: #77085249)
 • röportaj yapan adamda tam eski samanyolu tv çalışanı tipi var. o ses tonu o vurgu, hepsi aynı.
 • --- spoiler ---

  lord bozuntusu da orda mıymış?
  --- spoiler ---
 • montajı yapan arkadaşa üzüldüğüm röp.
  soru neydi, cevaplar arasında niye kesiklikler var derken anladım ki yüzde yüz çıkarabilmek için memento kurgusu yaptırmışlar herife.

  8.6 / 10
 • a haber röportajı ana itemleri
  - eski türkiye
  -karne
  -gaz kuyruğu
  -hastane kuyruğu
  -chp zihniyeti.
 • “şu an dışa bağımlı olmayan bir ülkeyiz” diyen siyaset bilimi öğrencisi içeren röportaj. sokak aralarına neden üniversite açtıkları belli oldu. tornacı olamayacak tipler lisans diploması alıyor.
 • puhaha adam millet yerine cumhur diyor, gerçi referandum zamanı hayırlı cumalar diyemeyenlerden ne beklersin. :)

  yalnız şuradaki siyaset bilimi öğrencisinin söyledikleri vahim. dolarda dışa bağımlı değilizden tut, enflasyon 10'a geldi (siyaset bilimi 1. sınıf öğrencisi falansa bilmiyorum ama enflasyonun gerilemesinde o dönem derviş'in sıkı politikalarının akp tarafından uygulanmaya devam edilmesi ve akabinde amerika ve çin'in agresif para politikaları ve dış ticaret hamlelerinin rolü büyük.), projelerle (kastedilen japonların yaptığı köprüler, rusların yaptığı nükleer santraller, almanların ve benzeri ülkelerin yaptıkları havalimanları vs.) dışa bağımlılığımız azaldı, dünyaya kafa tuttuk vs.

  umarım bu sözleri para karşılığı söylüyordur. gerçi onun da savunulacak bir tarafı yok da, ciddi ciddi siyaset ile akademik seviyede ilgili bir insanın bunları inanarak söylemesi eğitim sisteminin iflasıdır.

  gerçi şöyle tiplere göz attım da hep şehirli "seküler" tipli gençler çıkarılmış, buradan bakın gençler de bizim yanımızda dedirtebilmek için algı yapıyorlar gibi görünüyor.

  edit: devam ettim, şuradaki gencimiz cebindeki 5 binlik bilgisayar ve 5 bin tl'lik telefon sayesinde en kral şekilde yaşadığını iddia ediyor hahahahaha. adam teknolojik gelişmeleri bile akp'ye yoracak kadar şuursuz. yahu ağzınla söylüyorsun 5 bin tl'lik bilgisayar 5 bin tl'lik telefon diye, abd'de, avrupa'da o 5 bin tl'lik bilgisayar 1000 dolar, en vasıfsız elemanın bile saatlik kazancı 10 doların üstünde, hadi 10 dolar diyelim. 8 saat çalıştığını ve ayda 20 gün çalıştığını düşünürsek alacağı ücret 1600 dolar, yani o 1000 dolarlık bilgisayarı en vasıfsız işçi abd'de 10-12 günlük çalışma sonucu elde ediyor. gelgelelim senin ülkende asgari ücret 1600 tl, senin o bilgisayarı alabilmen için 3,5 ay çalışman gerekiyor. bu mu kral yaşamak.
 • dolar 10 tl olsa marmaray diyecek seçmenden oluşan röportaj.

  fonda şişli diyor ama adamlar röportajı metro çıkışında yapmışlar, gelenler büyük olasılıkla kağıthane'den falandır.