şükela:  tümü | bugün
 • david cronenberg in 2005 yılı projesi.

  orjinal çizimleri vince locke ye metinleri john wagner a ait, çizgi roman* dc comics uyarlaması.
  tom mckenna nın sıradan bir aile babasıyken birden bire medya desteğiyle halk kahramanı olmasının öyküsü

  http://www.dccomics.com/graphic_novels/?gn=1494
 • viggo mortensen, maria bello, ed harris, william hurt gibi her gruptan izleyicinin ilgisini çekebilecek oyuncuların cronenberg elinde şekillenmesiyle keyifli anlar yaşatacak heycanlandırıcı seyirlik.
 • tükenmiş bir türkçe baskısı da bulunmaktadır. sonuna kadar gerilimi yüksek, gizli bir şiddete sahip, sonlara doğru ise cronenberg'in çekmekten zevk alacağını düşündüğüm bir gerçek ile ayakları yerden kesen yumruğu atan, baba ki ne baba *bir grafik romandır.
 • prömiyeri cannes'da yapılacak olan kalp çarpıntısı, heyecan doruğu...
 • 2005'in sin city ve batman begins'den sonra nitelikli cizgi roman uyarlamalarinin yili oldugunu ispatlayan yapim. cronenberg'i bekledigimize degmis.
  her zaman icin iyi bir oyuncu olan mortensen'in bu filmden sonra oscar'a aday oldugunu gormek kimseyi sasirtmamali; ed harris'in de ayreten aday olmasi soz konusu olabilir.

  suc, ceza ve buna bagli ahlak kavramlarinda kendi capini belirleyememis abd'de onemli bir gundem yaratmasi ayreten kacinilmaz; sirf bu sebepten prim de yapmasinin soz konusu oldugunu dusunuyorum.
 • filme ait kareler asagidaki linkte bulunabilecegi gibi kehanetimin gercege donusumudur*

  http://www.allmoviephoto.com/…f_violence_photo.html

  (bkz: #7526836) **
 • john wagner ve vince locke'un çizgi romanından değil de daha çok carl gustav jung'un aspects of the masculine'ininden uyarlanmış gibi duran harika bir cronenberg filmi. ilk sahneden son sahneye kadar hitchcock kokusu var buram buram, mis gibi.

  film boyunca "hero" arketipini baba ve oğul stall'lar parçalayadursun siz yine de filmin başındaki (cheerleader fantasy) ve filmin ortalarında merdivende vuku bulan (the return of the king) sex sahnelerini dikkatle ve ibretle seyredin...

  (bkz: something wicked this way comes)
 • hakkında hiç birşey bilmeden alıp izlediğim film.

  --- spoiler ---
  tom stall'un kafedeki 2 kişiyi temizlemesinden sonra bu adam kim.
  tanık korumada ki biri mi diye düşündüğüm ve beğendiğim film.
  ama maria bello kadar ruhsuz yüzü olan bir kadın daha önce gördük mü bilmiyorum.
  ed harris her zaman ki gibi muhteşem.william hurt kendinden iğrendiriyor, tebrikler.
  her uyarlama filmde olduğu gibi, bunun da konusunda boşluklar var.bazı yerlerini, siz tamamlamak zorundasınız. ayrıca cronenberg
  filmlerinde bu boşluklar seyircilere açık kapı bırakmak için hep var.filmin ikinci yarısı, ilk yarısı kadar güzel değil, galiba biraz da aceleye getirilmiş veya kurgu masasında kalan sahneler olmuş.
  --- spoiler ---
 • cok beklentiniz yoksa ba$tan sona geren bir film.filmin sadece 6 dakikasinda görülen
  william hurt sanki egreti durmu$.onun di$inda karakterler cuk oturmu$.ed harris pis kötü adam,viggo mortensen ruhsuz ne dü$ündügü belli olmayan ifadesiyle gayet ba$arili.konu itibariyle cok güclü degil ama izlenebilirligi yüksek bence.

hesabın var mı? giriş yap