şükela:  tümü | bugün
 • gürgen öz 'e benzerliği dikkatimi çeken ingilizce öğretmeni.
  http://effortlessenglishclub.com/…ss-english-rule-1
 • effortless english sisteminin yaratıcısı,gramer kurallarını değil ingilizce konuşabilmeyi sağlayan mucit.
 • derslerinde bilinçaltına gramer ve kelime bilgisi öğretmekle kalmayıp incelediği kitaplarla ve araştırmalarıyla da öğrencilerini öğrenmeye çok iyi motive eden ve öğrenmenin yalnızca dinleme yoluyla olmasını isteyen über insan.sizden asla hatırlamaya çalışmanızı ve bir şeyler öğrenebilmek için kendinizi zorlamanızı istemez.gramer çalışmazsınız, kelime ezberlemezsiniz; istediği tek şey sakin kafayla oturup dikkatlice dersleri dinlemeniz.hızlı bir şekilde kelime öğrenmek ve writing yeteneğinizi de süratle ilerletmek istiyorsanız, basit, okurken sözlük kullanmadan anlayabileceğiniz yalnızca aralarda bilmediğiniz bir kaç kelime çıkabilecek çocuk romanlarını okumanızı tavsiye ediyor.
 • muhteşem bir adam. ingilizce eğitimi konusunda çığır açmış bir sistemi var.
 • effortless english sisteminin mucidi olan öğretmendir. ingilizceyi, ingilizce öğretmektedir. * dünyanın birçok yerinde, ingilizce öğretme işi; bizdeki hatayla sürdürülmekteymiş ve kendisi bunu eleştiriyor. japonca konuşarak, japonlara ingilizce öğretemezsiniz diyor. aynısı bizim ülkemiz için de geçerli. türkçe konuşarak, ingilizce öğrenmeyi bekliyoruz maalesef.

  internetin bana kattığı birçok şeyden birisi de bu adamdır. günde bir kez muhakkak bir videosunu seyrediyorum. sadece ingilizce anlamında değil, genel kültür anlamında da katkıları oluyor. dün izlediğim videoda (bkz: hastings savasi)savaşını ve bunun ingilizce'ye olan etkilerini anlatıyordu. izlemek isteyenler için: https://www.youtube.com/watch?v=24ixspgjh0q (benim cehaletimden olabilir ancak ben bu savaşı bilmiyordum.)

  bu adam gerçekten, diğerlerinden farklı. ingilizceniz anlıyor ama konuşamıyor seviyesindeyse; bu adamla bir şeylerin değiştiğini rahatlıkla fark edersiniz. kendisini keşfetmem de bir blog yazısıyla oldu. iyi ki de keşfetmişim, gözle görülür bir ilerleme sağladım 1,5 ay gibi bir sürede. videolarındaki telafuzları çok anlaşılır olmasına rağmen, yine de anlayamıyorsanız; youtube'un sağladığı altyazı seçeneğini kullanmanızda yarar var. zamanla ona da ihtiyaç duymuyorsunuz. **
 • yakın zamanda podcastlerini keşfettiğim başarılı ingilizce öğretmeni. anlattığı şeyler hem genel kültürünüzü geliştiriyor hem de bir yaşam koçu gibi motive ediyor.
  podcastlerin ücretsiz olması da ayrı bir güzellik.
 • ingilizce bilmiyor olmama rağmen bu adamın anlattığı her şeyi anlıyorum bu da motivasyon sağlıyor.

  ezop masalları okuyor, saygı duydum.

  ingilizce öğrenimine dair bir çok entry, başlık olmasına rağmen bu adamcağızın başlığının bu kadar sakin kalması ilginç.