• ciddi bir sekilde telefon basinda oturan adamin -ki o cebraildir- sekreterine cabuk tanrıyı baglamasını emrettigi, ve nihayetinde de baglandigi gusel filmcegiz.
  • ewan mcgregor ile cameron diaz'in kimyasinin acaip iyi tuttugu film.. bildigimiz romantik komedi.. screwball comedy'ye uzaktan goz kirpar gibi, ama cok da fazla degil hani.. ama sicacik bir film.. samimi hani, arada da guldurmesini iyi beceriyor.. filmin sonundaki kil animasyona da dikkat!

--- spoiler ---
    celine: -...diyorsun ki başarılı ilişkiler cennette mi ayarlanıyor? yani iki insanın günlük çabalarıyla birbirlerinin açıklarına tolerans göstermeleri üzerine kurulu değil mi ?
    robert: -o başarılı bir ilişki değil celine.o aşk. bizim bilmediğimiz yabancı ve mükemmel bir yerden geliyor.
    celine: - yani şimdi aşkın fiziksel isteklere göre doğan duygusal bir adaptasyon olduğunu red mi ediyorsun ?
    robert: - tamamiyle.
    celine: - ciddi misin?
    robert: - kader insanların hayatlarına müdahale eder.
    celine: - bizimkine de mi?
    robert: - kader bizi bir araya getirdi, alin yazimiz beraber yazilmis..
    celine: - kaderin istediğini gerçekleştirme yolu biraz garipmiş.
    robert: -bu işin güzel yanı. açıklanamaz, önceden bilinemez ve kesinlikle kontrol dışı.anlaşılamaz.
    celine: -fakat neredeyse ölüyordun.
    robert: -ama ölmedim ve işte buradayız.
    celine: -peki bütün bunları destekleyecek bir kanıtın var mı?
    robert: -hayır yok.
    celine: -ve bunların çok absürt ve mantıksız olduğunun farkındasın.
    robert: -bunu biliyorum.
    celine: -peki neden buna inanıyorsun?
    robert: çünkü celine, ben bir hayalperestim.
    celine: -şey, sanırım bu ikimizi de tarif ediyor.
    --- spoiler ---
  • kapanış jeneriğindeki animasyon bölüm, filmin büyük bi kısmından daha fazla zevk veriyor..
    (http://yucitek.blogspot.com/…ife-less-ordinary.html)
  • inanilmaz guzel bir film, super bir romantik komedi, kliselesmisligin cok disinda, orjinal, komik, eglenceli. ewan mcgregorcogu kizin hayallerinin erkegi olabilicek bir karakteri oynuyor, ayni zamanda da sac kesimi, ve giyim tarziyla oldurucu sirin. bir de gelmis gecmis en iyi kareoke sahnelerinden biri var filmde. "dreamer" larin cok hoslanicaklari, magic realistic film.
  • klasik "esas oğlan: fakir, beceriksiz erkek, esas kız: zengin, güzel kadın" komedisidir bu film. hatta mavi boncuk ile olan benzerliği beni benden alır. her izleyişte bi daha, bi daha güldürebilen tek romantik komedidir heralde. bi de her izleyişte sonundaki animasyonlar da tekrar tekrar izlenir. mutlu olunur, aptal aptal sırıtılır.
  • bi arkadaşımın a lifeless ordinary diye okudugu ve annayamadıgı, ortamı yardıgı film. lifeless.. nası yani?
  • heryerde aradığım ve bir türlü bulamadığım, içimde ukte olarak olarak kalmış, izlemeye can attığım film...
  • romantik komedi rezilliğinde bir vaha. çocukken ewan gibiydim, cameron'ın o yıllardaki hali dinimdir de; kandırılıyor insanlar bu senaryolarla umut - kader saçmalığına. bir de cameron'uma o saç gitmez...
  • müzikleri de keyif verendir.
    hele ki;
    (bkz: r.e.m)
    (bkz: leave)
hesabın var mı? giriş yap