şükela:  tümü | bugün
 • coltrane deyince bir giant steps, bir blue train bir de bu album, der buyukler.. mukayese etmek anlamsiz ama iclerinde yasca en genci, en ruhani guce sahip olani herhalde bu.. dogumu, asagi yukarı altmislarin ortasi.. davul elvin jones, piyano mccoy tyner, bas jimmy garrison.. toplam uc (hatta3+1) bolumluk, topu topu yarim saatlik bir zamansiz.. ee.. zamansiz klasik..
 • (bkz: supreme) (bkz: robbie williams)
 • john mc laughlinin, mahavishnusu ve carlos santana ile birlikte 1973'de yaptığı love, devotion, surrender adlı coltrane cover albümünde çok güzel yorumladığı koparıcı parça.
  ayrıca (bkz: naima)
 • john coltrane'nin tanrıya karşı duyduğu aşkı dile getirdiği muhteşem albüm.caz müziğinde bir dönüm noktası olarak kabul edilmektedir.
 • şarkı dikkatlice dinlendiği takdirde allahu ekber dediği sanılarak korkulabilir;john coltrane'in en iyi albümlerinden ve şarkılarından biridir.
  bana göre söz konusu şarkıdaki mistik hava jazz için oldukça ilginçtir.
 • söz konusu tematik butunlugun 3 degil, acknowledgement, resolution, pursuance ve psalm isimli 4 bolumden olustugu, dinledigim en sarsici sey. sayesinde coltrane in dunyevi olmadigini idrak ettigim album.
 • will downing'in arthur baker * destekli self titled albümünden çıkan dans pistleri için kotardığı başarılı coltrane cover'ı, 1988 baharına damgasını vuran süper parçalardan. sözleri eksik olmamalı:

  i've had so many loves in my lifetime

  so many special memories.
  but never have i been so enchanted by someone

  never has love been so for real; you give me love!

  a love supreme
  a love supreme

  a love supreme
  a love supreme

  a love supreme
  a love supreme

  a love supreme
  a love supreme.

  i have faith in the word god's given us

  now there's a light that shines tor me.
  i'm thankful for all the love you've given me

  never has love been so for real; you give me -

  a love supreme
  a love supreme

  a love supreme
  a love supreme
  . ..

  my iife's been filled with contentment

  you brought me ioy i never knew
  feels like a new beginning.
  my life is complete now that i've found you.
  a love svpreme
  a love supreme.

  a love supreme
  a love supreme

  a love supreme
  a love supreme
 • tanrı'ya bir yakarış. içten ve derinden. belki de hayatının sonuna geldiğinin bilincindeki bir adamın vicdan muhasebesi. sonunda bir ilahi var, beni benden alan. sadece kopan o mu, aklıma gelen tek soru bu. cismanî dünya için yazılmamış ve çalınmamış bir albüm bu, en azından bana göre; evet tam bana göre...