şükela:  tümü | bugün
  • müthis güzel bir film, izleyin izlettirin.
  • orjinal adi en man som heter ove olan isvec yapimi bir film. (imdb: 7.5)
  • büyük kalpli bir adamın huysuzlukları ve nedenleri üzerine kurulu isveç yapımı sinema filmi.
    iyi ve içten bir film yapmak için ille de büyük bütçelere ihtiyacınızın olmadığını da görmeniz açısından izlenmesi gereken filmlerden biri. hassas bir döneminizde izlerseniz eğer gözünüzden akacak bir kaç damla yaşı da ekleyiverin.
    komedi, dram türünde olduğunu da belirtelim.
  • harikulade bir film, bir feel good filmi diyebiliriz, amerikan tarzı değil ama klişeleri var, fakat sorun olmuyor çok içten güzel bir film. böyle filmler daha çok yapılsın.
  • biraz yavaş ilerlemesine rağmen , izleyenleri pişman etmiyecek çok güzel bir film, yer yer gözler dolabilir
  • yine gözlerimiz yaşlı izlediğimiz, muhteşem bir nordik filmdi.

bir diğeri için (bkz: ademin elmaları).

sevdiklerini tıpkı tough guy ove gibi bırakmayan büyük kalpliinsanlara adanmış; bir zamanlar yardıma ihtiyaç olanları akıllı telefonlarla kameraya almak yerine, hayatı pahasına kurtaran yiğitleri konu eden bir film. aşkıysa bir mühendis inceliğinde; öylesine söylenmiş hiçbir kelime yok.

çok güzelmiş. insanı ilkeleri olan, saygın bir hayata özendiriyor.
  • en iyi yabanci film dalinda 89th academy awards (oscar) adayligi aciklanmis film.
  • gerçekten çok sıcak bir film. kah gülüp kah ağladım, klasik klişeler barındırsa da, yani kimi sahnelerde sonrasını az buçuk tahmin edebiliyor insan, çok beğendim. izleyin, izlettirin, asla pişman olmazsınız.
  • ınatci, saab araba duskunu, kontrol manyagi, kendisinden baska herkesi idiot olarak adlandiran, asik, kocaman yurekli, o kocaman kalbe butun guzellikleri dunyayi sigdirmis durust bir adamin hikayesini anlatan ailecek izlenecek ısvec filmi.
    ove oyle bir ''ya'' ve ''idiot'' diyor ki ; bu iki kelimeye bir suru anlami sigdiriyor.
    ımdb puani 7.5 olmasina cok sasirdim 10.0 olmaliymis. konu basit olabilir ne olacagini tahmin ediyor olabilirsiniz ama oyle guzel kurgulanmis ki kendinizi kaptiriveriyorsunuz.
    mendilleri hazir edin.
  • 1 dakika bile sıkmayan çok güzel müziklere ve akışa sahip bir film. iskandinav sinemasının son ürünü. özellikle ove'un geçmişine dönüşleriyle beni acayip içine aldı film. türü dram-komedi. imdb puanı da olması gerekenin çok çok altında 7.6 . izleyin kesinlikle pişman olmayacaksınız.