• türkiye a milli futbol takımı'nın dünya 3. lüğü aldıktan sonra ülkemize dönüşü esnasında havada yaşananlar. bazı yavşaklar izlesin. nereden nereye...

https://www.youtube.com/watch?v=5i5szlaradm
  • çok duygulu bence. siklenmemiş ama...
  • bilhassa askeri eskort uçaklarıyla yaptıkları konuşmalar beni benden almıştır.
  • yukarıdaki suser'ın dediği gibi oldukça duygulu bir video, açıkçası uzun yıllardır futbolu takip etmeme rağmen beni bile yeniden duygulandırmıştır.
  • bir de havaalanında rüştü*'nün ayaklarına kapanan bir teyze vardı, öyle hatırlıyorum. bir insana gösterilecek sevginin zirvesidir. rüştü de o dünya kupasında ne oynamıştı be! preh preh preh.. zaten peşinden barcelona'ya transfer oldu.
  • "başarıyı kiminle kazandığınız değil kiminle paylaştığınız önemlidir."

-şenol güneş
  • belli aralıklarla sık sık izlenilmesi gereken video. 2002'de böyle bir ülkeyken şimdi bugünlerde olmamız çok kötü
  • savaş uçaklarının anca milli takımı karşılamak için havalandığı huzurlu günler.
    çok uzak bir anı gibi.
  • gerçek büyük türkiye'den bir kesittir. tüm ülkenin belki de on yıllar kadar sürecek şekilde keskin çizgilerlere ayrış(tırıl)madan önceki son duygu birlikteliğidir.
  • belki aralarında barcelona'da oynayan biri yoktu ama çocukların hepsi alnı öpülecek bir mücadele göstermişti. belki aralarında uefa kupası kazanan bir yüksek ego teknik adam yoktu ama, kendisinden beklenenin 10 katı performans gösterip "türkiye'yi dünya şampiyonu yapamadığım için üzgünüm" diyen bir hoca vardı.

türkiye'de değerin hak edene verildiği eski güzel günlerden bir görüntü.
hesabın var mı? giriş yap