şükela:  tümü | bugün
 • olması gerekendir.
  yerleri çok iyi süpürüp bizi yurtdışından gelen misafirlerimize mahçup etmeyen (ya da etyen mahçupyan) ve ülkemizi gururlandıran çöpçülere aynı aralıkta prim verildiği gün, bu 30 iq ortalamalı atletik primatlara da prim verilmesi konuşulabilir.

  o güne kadar almaları gereken tek şey bu;
  (o)))
 • tff özerk yapıda olduğu için hiçbir şey çıkmayacak dava. devletin milli sporculara verdiği ödül başka, devlet kasasından çıkıyor. tff'nin verdiği para ise sponsor gelirleri vs.'den geliyor, devletle bir bağlantısı yok. evet bence de çok para, anlamsız çok hem de. ama davadan sonuç çıkmaz.
 • helal olsun . gundem olmasi bile guzel.

  belki millilerden biri utanir da , ben su kurulusa bagisliyorum der.

  selcuk inan ...hadi baslat bu dalgayi.hicbirinizin milli takimdan alacaginiz paraya ihtiyaciniz yok.

  gidin hic olmadi , sokak cocuklari veya kimsesizler icin futbol okulu ,sahasi falan kurun.
 • oh iyi olmuş. ya bu milli takımın abartılmasından hiç hoşlanmıyorum. daha elemeleri geçtiler. şampiyon olsun ver primi. yıllardır sik gibi oynadılar zaten.
 • bakalım her açıklamasında milliyetçilikten dem vuran başta fatih terim ve arda turan olmak üzere milli topçularımız parayı ne şekilde değerlendirecekler? sanırım hala ses çıkmadığına göre bi hayır illemeyi düşünmüyorlar kendileri.
 • (bkz: sahibi katarlı olan diginin parasının milleti germesi) vergiden para verilmiyor, bunlar diginin, sponsorların parası.
  bu davayı açan avukat hiç federasyonun mali yönden kendi kaynakları ile idare edildiğini incelememiş mi?
  devlet ödül yönetmeliğinde ödülün tutarına dava açabilir. futbol federasyonuna dava açmak bilgisizlik. futbol federasyonu kendi genel ve mali kurullarında hesap verir.
 • olması gereken olmakla birlikte sonucunda birşey çıkmayacağını düşündüğüm dava.

  tff'nin görevi profesyonel kulüp gibi milli takımı yönetip, oyunculara prim vermek değil, aldığı sponsorluk ücretlerini alt yapılara, tesislere aktarmaktır. kaynağı ne olursa olsun o para ülke futbolunun gelişmesi için ayrılmalıdır. baştakilerin gönüllerine göre istediği gibi saçması için değil. bu paralar vergiden gelmiyor ondan istediğini yapar düşüncesine de kesinlikle katılmıyorum.
 • senin verginle değil, gidecekleri şampiyonanın reklam ve tv gelirlerinin bilmem kaçta biri ile ödenen primlerin tartışalacağı mahkeme. o primleri bakanlık değil federasyon veriyor. federasyonların çalışma mantığını araştırmanızı tavsiye ederim. ha futbolcuların bu kadar çok para kazanması bence de mantıksız, ama insanlar para döküyor, onlar da yiyor. eleştirceksek, mantıkla eleştirelim.
 • en iyi üçüncü deyince ne güzel. turnuvaya direkt katılan 19 takım arasındaki en kötü takım da denilebilir.

  sonuçta gruptan çıktı, milyonları sevindirdi, 500.000 euroyu hak ediyor diyelim.

  gruptan çıkamayıp, milyonları üzüntüye boğduğunda da bir karşılığı olmamalı mı? tek taraflı pekiştireç uygulaması ne kadar makul?

  nihayetinde, özerk yapı nedeniyle hukuken sonuç alınamayacak dava.
 • futbolcu bozuntularına verilen primden kendi payıma düşen hakkımı haram ettiğim için kanımca umrumda olmayan davadır. ilahi adalet gereğini yapacaktır inşallah.