şükela:  tümü | bugün soru sor
  • abc'nin bu sonbahar'da yayınlamaya başlayacağı yeni draması.

david giuntoli, ron livingston, romany malco, allison miller, christina moses, christina ochoa, james roday, stephanie szostak ve lizzy greene, dizinin kadrosunda yer alan isimler.

fragman
  • ortamlara ilk 3 bolumu dusmus dizi.

taze taze dun 3 bolumu de izledim. grimm'den david giuntoli * basrollerden birisi. sahsi yorumum izlenebilecek seviyede tatli ve duygusal bir drama.

--- spoiler ---

yalniz this is us'tan sonra baslayan olmus karakterler uzerine dizi yapma tutkusu zirve yapmis durumda. basrollerden birisi bir sekilde oluyor ve tum senaryo flashbackler uzerinde donuyor.
    bu sezon su sekilde denk geldigim 3. dizi bu. acikcasi biraz baymaya basladi.

yine de ayni gruptan bir arkadaslari tam intihar etmek uzere iken digerinin intihar haberini almasi ve agzindaki ilaclari tukurmesi guzel bir sahneydi. ic dunyamizda aslinda normal degilken gunu tamamlayabilmek ugruna iyimis gibi davranmamiz, gulumsememiz cok tanidik konular olmus. iyi yerden yakalamislar.

ruhsal saglik sorunlari gercektir ve onem verilmesi gerekmektedir.

--- spoiler ---
  • konusu başta klişe gibi görünsede,izlenilmeye devam edildikçe farklı süprizler yapan ve bir şekilde kendine bağlayan dizidir.

her birimizin yaşadığı ancak çoğumuzun inkar ettiği hatta kaçtığı sorunların yol açabileceği durumları yüzümüze güzelce çarpmaktadır.
  • this is us benzeri, dram-komedi türünde güzel bir dizi.
    --- spoiler ---

gary ile maggie'yi shipliyorum. vicdansız senarist ayırıp ayırıp duruyor. *

--- spoiler ---
  • tam da başlığındaki dört entirinin ikisinde adı geçen this is us bir ay kadar sürecek bir sezon arası vermişken rastladığım, her bölüm ciğerimi parça parça etme görevini layıkıyla sürdüren dizi.
    bir yandan neler olacağını, olduğunu aşırı merak ediyorum. diğer yandan hiçbir şey öğrenmek istemiyorum bu dizi, bu insanlar hakkında çünkü iki bölümüyle bile beni mahvetmeyi başardılar.

--- spoiler ---
    dizi, genel olarak her şeyin bir nedeni vardır diyen, buna inanan bir adamın, görünürde bir neden yokken gayet planlı bir şekilde intihar etmesinin ardından en yakın arkadaşları ve ailesi ve asistanı üzerinden, arkadaşlık, aile, depresyon, kanser, ve birtakım benim henüz bilmediğim başka konuları inceliyor.

ilk bölümün girişini izlediğim an zaten tokat yemiş gibi oldum. bir insanın, intihar mektubunu yazmış, bir avuç ilacı ağzına doldurmuşken, ısrarla çalan telefonunu açmayı seçmesi - ben olsam o telefonu kapatmış olurdum muhtemelen- telefonda en yakın arkadaşının intihar ettiği haberini aldıktan sonra ağzındaki hapları tükürmesi, sanki intihar kontenjanı varmış gibi, yapmakta olduğu şeyden vazgeçmesi -gene ben olsam, bunu duyduktan sonra vazgeçmek yerine, bir avuç ilaç daha yutardım- çok garip, üzerine düşünülmesi gereken, düşünüldüğü taktirde insanın beyninde birkaç alarmın aynı anda çalmasına neden olan bir sahneydi.

--- spoiler ---
  • neden kimse izlemiyor bu diziyi bilmiyorum ama ben bayiliyorum. karakterler, onlarin birbiriyle iliskileri, hayatlari, yasadiklari her sey o kadar etkileyici ki severek izliyorum.