şükela:  tümü | bugün
 • therapy sarkisi, infernal love albumunden
 • sozleri opsiyonel olarak eski sevgiliye ithaf ederek cigirilirken "your lips like bruised vulva, your ass like jesus feet, worth kissing, worth kissing" kisminin ignore edilmesi gereken sarki. zira konsantrasyonunu kaybediyor am got derken insan. bunun disinda therapynin farkli ve super sarkisi.
 • tutkudan da ziyade, açıkça ve son derece samimi bir şekilde saplantıyı anlatan, ve bunu belki de benzerleri arasında en iyi yapan kapkaranlık bir therapy şarkısı.
 • bu therapy şarkısındaki yavaş-sert-yavaş gidişatın "bu durgun halimin altında, işte bu hisler yatmakta" hissini körüklediğinin gözden kaçması imkansız.
  sözlerin de giderek daha rahatsız bir hal almasının dışında dikkat çeken iki nokta var:
  birincisi ilk bölümdeki "handcuffed to your world" dizesinin şarkının sonunda "handcuffed to this world" olarak karşımıza çıkması. ilkinde söz konusu kişi ile ilgili en ufak ayrıntının taşıdığı önem, onun hayatın odak noktası olduğu anlatılırken, "this world" ile "aha işte bu anlattıklarım, içinde bulunduğum durumun resmidir*" denerek vaziyetin ne kadar birinci şahıs kaynaklı olduğu gözler önüne serilmiştir.
  ikinci olarak da, önce "dark eros wounding me" olan dizenin daha sonradan "dark eros killing me"ye dönüşmesi ile, eros'un attığı bir okun yarasının nasıl bir iltihaplanmaya/ciddi boyutta kan kaybına yol açabileceği görülmektedir.
  andy cairns'in bu şarkıyı kimin için yazdığını merak etmemek elde değil..
 • genelde dort cumleden, varyasyonlarindan ve bir nakarattan olusan sozler yazan andy cairns (asagilamak icin soylemiyorum hasa cok severim) nasil bir ilham perisine denk geldiyse dokturmustur bu sarkida. bu kadar "atmosfer" sahibi bir sarkisi daha yoktur zaten therapynin. muazzam, muazzam.. ama illa ki birine ithaf ederek soylenmeli, olmaz yoksa.
 • pulp fiction isimli filmin en sonunda, kafede jules* abimizin bahsettigi olay. alkoliklerle bir sekilde bir alakasi olan hadise.
 • özellikle 04:55 gibi azan ve şarkı bitinceye kadar sakinleşmeyen davulları ile insanın içinde bir kez daha richard christy'e tapma ihtiyacı oluşturan süper şarkı.
 • "your ass like jesus' feet"
  aşık olunan kişinin garip kutsallığını farklı şekilde dile getiren tek başına hafif sapıkça ama şarkıdaki diğer sözlere de dikkat edilidğinde sanki daha naifçe söylenmiş gibi gelir bu söz. sonuçta i share your need der ingiliz trio.