şükela:  tümü | bugün
 • the impossible'ın yönetmeni juan antonio bayona'nın yöneteceği roman uyarlaması film.

  http://www.bakiniz.com/…anin-yeni-filmi-belli-oldu/

  edit: liam neeson ve felicity jones şu ana kadar açıklanan oyuncular.
 • 2016 da yayınlanması beklenen liam neeson ve sigourney weaver gibi üstadları içinde barındıran, juan antonio bayona tarafından yönetilen film. ayrıca oyuncular arasında bir yarı türk de içermektedir *.
 • fragmanında çalan melodi akla cloud atlas sextet 'i getirmiştir...
 • siobhan dowd'tan aldığı fikirle patrick ness'in yazdığı fantastik, paranormal bir roman ama kategorisine göre oldukça hüzünlü ve sert bir hikaye. okurken bile insanın içi acıyor. filmi muhtemelen hem hassas konusu hem de fragmandan anladığımız kadarıyla karanlık atmosferi sayesinde -sonunda- salya sümük ağlatacaktır.
 • kid: wow!
  the monster: wow indeed..

  (bkz: liam neeson)
 • filmekimi ile izlediğim filmdir.sana puanım 6 diyor ve spoilere geçiyorum. imdbdeki puanını haketmiyor. .--- spoiler ---

  canavarın anlattığı masalların canlandırması harry potterdaki ölüm yadigarlarının sahibi kardeşlerin canlandırması gibi olduğundan boğmuştur.atmosfer olarak içine alsa da bazı sahne geçişleriyle o atmosferi yok etmeyi başarıyorlar,bitirişi de aşırı tahmin edilebilir bir durumda.boş zamanınız varsa izlenebilecek yoksa boş zaman yaratmaya değmeyecek bir filmdir.
  --- spoiler ---
 • panın labirenti ((bkz: el laberinto del fauno) varken neyini konuşuruz bilemedim. hem de tıpatıp aynısı. üstelik aynısı bile değil yani.
 • filmekimi kapsamında izlediğim fantastik dram.

  seyrederken birçok filmi anımsatıyor ancak izleyiciyi ağlatmak için öylesine bir duygu istismarı yapılmış ki, bizim topraklardaki sonunda muhakkak birinin öldüğü vasat aşk filmleri gibi bir atmosfer mevcut filmde.

  --- spoiler ---

  çocuğu okulda dövüyorlar, eve geliyor anası ölecek çeyrek kalmış, on yaşında mutfak işi yapıyor tek başına, e baba desen evine istemiyor, anneanne desen aman yüz yıllık saatime, elli yıllık bibloma dokunma, müze evime zeval gelmesin diye çocuğu darlıyor. nereye gidecek bu çocuk? ne yapacak? hiç düşünen yok anasını satayım. napsındı çocuk şu insanların arasında, canavar ağaç görmeye başladı sonunda. bir nevi gerçeklerden kaçıp hayale sığınmak işte. hangimiz yapmıyoruz ki.

  --- spoiler ---

  tabi ben böyle düşünüp düşünüp içlenirken gözlerimin dolduğunu gören arkadaşım midem bulanıyor galiba dünya tuttu diye salondan çıktı da olası bir salya-sümük rezaletini bertaraf ettik. 6/10
 • ingiliz yazar siobhan dowd'un özgün fikrinin, sıradışı ve başarılı genç-yetişkin edebiyatı örneği chaos walking (kaos yürüyüşü) serisiyle tanına patrick nessçe romanlaştırıldığı ve jim kay tarafınca illüstre edildiği genç-yetişkin kategorisindeki kitap.

  türünün genç-yetişkin olarak belirtilmesi ve illüstrasyon içermesi, ayağı yere basmayan eğlencelik bir kitap olduğu yanılgısına düşülmemelidir. bir çocuğun, hepimizin farklı şekilde tecrübe edebileceği zor durum karşısında etrafındaki insanların da çaresizliğini aktarır. çocuğa yol gösteren olmayınca, haliyle hayatı daha da zindan olmaktadır.

  bununla paralel olarak ilerleyen kadim canavar ve çocuğun ilişkisi gayet çekişmelidir. canavarın anlattığı her hikaye ile birlikte, aslında çocuğun etrafındaki insanlarında kendilerine uydurdukları hikayelerin oyuncuları gibi davrandıkları anlaşılır.

  kitabın gerçekçil yanı fantastik yanına ağrı basmakla beraber; canavarın varlığına ve anlattığı öykülerin gerçekliğine karı şüphe duyulmamayacak bir denge yakalanmıştır.

  2012 yılında tudem yayınlarınca türkçeye kazandırılmıştır.

  film uyarlamasına 2014 senesinde başlanmıştır. film, 2016'nın 11 kasım ayında ülkemiz sinamalarında gösterime girecektir. 2016 ekim ayında, filmekimi kapsamındayken filmi bu tarihten önce izleme fırsatını yakalayan yakalamıştır. kitabın hayranı ve filmi erkenden izleme fırsatı yakalayanlardan birinin incelemesi, filmin gayet iyi bir uyarlama olduğu sinyalini vermektedir

  filmin resmi gösterim tarihinin de yaklaşması vesilesiyle, bu sefer delidolu kitap aracılığında; resimlerinden arınmış roman versiyonu, filme özel kapağı ile tekrar basılmıştır.
 • manyakça bir film. hele görsel efektleri ve animasyonları kendinizden geçiriyor. film ekiminde izledim ancak sanırım şu ara vizyonda. kaçırmayın.