şükela:  tümü | bugün
  • bir moderat şarkısı..

sözleri:

sunshine and wrong side of another day
    sky high and six thousand miles away
    don't know how long i've been awake
    wound up in an amazing state

can't get enough and you know it's righteous stuff
    goes up like prices at christmas
    motorhead, remember me, now motorhead, alright

brain dead, total amnesia, get some mental anesthesia
    don't move, i'll shut the door and kill the lights
    i guess i'll see you all on the ice

all good, clean fun, have another stick of gum
    man, you look better already
    motorhead, remember me, now, motorhead, alright

fourth day, five day marathon
    we're moving like a parallelogram
    don't move, i'll shut the door and kill the lights
    if i can't be wrong i must be right

i should be tired and all i am is wired
    ain't felt this good for an hour
    motorhead, remember me, now, motorhead, alright

yeah, yeah, yeah, yeah
    motorhead, remember me, now, motorhead
    it's only you now, motorhead
    only you, motorhead
    yeah, yeah, yeah, yeah, i'm

*
  • laurence anywaysfilminin soundtracklerinde geçen moderat parçası.
  • laurence anyways filmi ardınan, visage' ın fade to grey parçasıyla beraber yeni bir pass this on' a dönüşecektir.
  • beat'ler 111.0'ı gösterirken, gözleri kapatıyorsunuz.
    sonra biraz geçiyor,

hadi, uyanma vakti.
  • laurence anyways filminde geçen şu görüntülerle 3 dakika 30 saniyelik bir astral seyahat yaptıran şarkı.

bazı ortalama filmlerin muhteşem sahneleri oluyor. mesela shame'de brandon yani michael fassbender'ın bach'ın ''prelude and fugue no. 10 in e minor, bwv 855''i eşliğinde manhattan sokaklarında koştuğu sahne gibi.

xavier dolan'ın laurence anyways'indeki bu sahne de tam olarak öyle bir sahne benim için. ortalama bir filmin muazzam bir sahnesi yani. filmden daha fazla akılda kalan, bütününden daha fazla etkileyen... belki bütün filmin bir özeti olması belki de yarattığı genişlik duygusu ile alakalı bu. renklere vurgu, atmosfer yaratımı, müziğin etkili kullanımı dolan'ın zaten başarılı bulduğum özellikleri. ama bu sahnede tavan yapıyor bu özellikler.

meselesi olan, beni ülkenin sıkıntılı ve zaman zaman durduğum yeri daraltan ikliminden alıp başka bir coğrafya ve kültürel ortamın farklı, zaman zaman çekici zaman zaman uzaklık duygusu yaratan zeminine bırakan, gündelik yaşamda kaybolmuşken kişiler üzerinden başka dünyaları hatırlamamı sağlayan filmleri ve sahneleri seviyorum.

bu şarkı bu görüntülerle tüm bunlara vesile olmuş.
  • moderat'ın etkileyici parçası.
    nasıl sade ve yeterli bir klip hazırlanacağının güzel bir örneği ayrıca.

a new error
  • duyduğum ilk günden beri her gün defalarca dinleyip sıkılmadığım mükemmel ötesi parça .

bazen iş yerinde loopa alıp kulaklıkla son ses dinlerken öyle bir kopuyorum ki yine napıyor bu deli diye bakıyorlar alışıklar samimi bir ortam olduğu için masa başında kod yazarken mind blow oluyor insan neo gibi kod yazmaya başlıyorum :)
    en büyük üzüntüm benim bu şarkıyı yaklaşık 2 senedir biliyor olmam onu da gençliğime veriyorum.

bıkmadan sıkılmadan dinleyin dinlettirin.