şükela:  tümü | bugün
 • a haber grubunun yakında yayına başlayacak olan ingilizce haber kanalı. trt world'den sonra bir ingilizce haber kanalımız daha oldu. çok geç kalınmış bir adım olsa da olumlu bir gelişme. hayırlı olsun. diğer medya kuruluşlarının bu mevzuya eğilmesi lâzım artık.

  yalnız inşallah nitelikli ve haberi ilk ağızdan verebilecek yetkinlikte bir muhabir ağı kurmuşlardır. eğer bu kanalda da "reuters'ın dediğine göre", "bbc'de çıkan haber", "cnn muhabiri diyor ki" gibi şeyler duyarsak hiç amacına ulaşamaz. bu coğrafyanın haber ve bilgi akışının kontrolünü tam anlamıyla sağlayamasak da batının oturttuğu algının frekansıyla oynamak açısından önemli bir hamle bu. fakat yeterli değil. daha bunun arapçası da olmalı, almancası da olmalı...

  tanıtım filmi: https://vid.me/rqzh
 • adama siz turkçeyle neyi dogru soylediniz ki ingilizceyle soyleyeceksiniz sourusunu sorduran kanal.
 • trt world'ten daha yandaş bir çizgide fütursuzca hareket edeceğinden, trt'yi rahatlatacak kanal.
 • hazırladıkları tanıtım filminde kullandıkları görseller ve her görsele denk gelen cümleleri manidar olan kurulum aşamasındaki kanal.

  kısa zamanda avrupa'da çok fenomen olacağını düşünüyorum. yayın hayatını türkçe olarak sürdüren muadilindeki haberleri izlerken bana kendimi sorgulatıyor, ben hakikaten bu ülkede mi yaşıyorum diye. eğer bu performansını ingilizce yayın yapan muadiline de yansıtırsa vay halimize. düşünsenize 3.köprü tanıtım filminin ingilizce olarak bu kanalda döndüğünü. adamlar götüyle güler.

  (bkz: şimdi 9gag'cılar düşünsün)
 • artık hiçbir şeyin eskisi gibi olmayacağının kanıtı kanal. artık kepazeliğimizi pespayeliğimizi bütün dünya görebilecek. tabi izleyen olursa.
  benim anlamadığım durum ise trt world gibi devlet destekli bir kanal türkiye'de çalıştıracak ingilizce bilen deneyimli adam bulamazken bunlar neylerine güvenerek böye bir topa giriyorlar.
  https://www.youtube.com/watch?v=ixmgokhti0e
 • son zamanlarda dış politikada epey rezil olduk; a haber ile zaten kendi içimizde birbirimizden utanıyorduk. şimdi elin gavuruna da rezil olucaz. allah aşkına kapatın şu kanalı. geç olmadan...

  (bkz: see the big picture)
 • ismiyle uranus'teki gibi fonetik bir benzerliğe konu olmaması dileğinde bulunduğum kanal. bence yanlış bir isim seçimi.
 • sloganı şimdi onlar düşünsün olması gereken kanal.