*

şükela:  tümü | bugün
  • a nightmare on elm street adli serinin ikinci filminin bir diger adidir.. yonetmeni jack sholder'dir.. bu sefer nancy'in evlerine tasinan ailenin, cocugu jesse, freddy ile bir hesaplasmaya tutusacaktir..
  • wes craven’ın yarattığı a nightmare on elm street serisinin ikinci ve en boktan filmi. en boktan diyorum çünkü serinin tamamını ele aldığımızda gerek konusu, gerek oyunculukları, gerekse freddy’ye bakış açısıyla seriye bulaşmış bir leke gibidir bu film. öncelikle freddy’nin rüyalar dışında gerçek hayatta da insanlara musallat olması anlatılmıştır ki bence seriye yapılan en büyük ihanettir. çünkü freddy’nin bütün gücünü rüyalardan aldığını ve gerçek dünyada bu güçlerini yeterince kullanamadığını bilmekteyiz. ancak yönetmenimiz ya ilk filmi seyretmedi ya da seriye yenilik getirmek istedi bilemiyorum ama ortaya çıkan sonuç felaket. yine freddy’nin evinin yeni sahiplerinin çocuğunun vücuduna girme fikri de boktan. çocuk demişken, jesse rolünde başrolü kapan mark patton filmin bir diğer faciasıydı. gördüğüm en yetersiz ve itici oyunculuklardan birini ortaya sermiş. yemedim içmedim imdb’den baktım, bu arkadaşın sinema kariyeri bu filmle bitmiş sonrasında iki dizinin birer bölümünde oynamış o kadar. bence gayet güzel olmuş. final sahnesi de yine filme yakışır şekilde saçmadır.
  • filmin başındaki okul otobüsü sahnesi dışında oldukça dandik bir filmdir.
  • elm sokağı 1428 nolu evde 5 sene sonra tekrar vuku bulan olaylar silsilesinden oluşan film. lisa kızımızı tebrik etmek istiyorum çünkü her baba yiğidin harcı değildir freddy krueger'ı dudağından öpmek.
  • serinin en zayıf halkasıdır.jesse'nin babasının neden kktc bayraklı çorap giydiği halen anlaşılamamıştır.
  • film bittikten sonra kapanış jeneriğinde bing crosby'den soft bir parça olan "did you ever see a dream walking?" çalmaktadır.
  • seksenlerin homoerotik filmlerinden yalnızca biri.
  • çocukken seyrettiğimde filmin başındaki otobüs sahnesiyle nice kabuslar yaşatmış film. tabii o yaşta filmdeki homoerotik altmetni de nereden anlayacaksın ki? freddy'yi görünce direk ödümüz bokumuza karışıyordu.