*

şükela:  tümü | bugün soru sor
 • londra'da film ve televizyon yüksek lisansı yapmakta olan, pek çok kısa film ve müzik videosu çekmiş genç ve çok yetenekli yönetmen, senaryo ve öykü yazarı. çok olumlu eleştiriler alan 2011 yapımı kısa filmi rüyagezer (rüyagezer'in günlüğü)'den sonra, bu yaz bitirme projesi olarak yekta kopan'ın son öykü kitabı kediler güzel uyanır'da yer alan şahane bir öyküden, fil mezarlığı'ndan uyarlanmış bir kısa film çekecek. bu heyecan verici projeye destek verebilmek, paylaşabilmek için de bir crowdfunding kampanyası yürütmekteler:

  http://www.indiegogo.com/…phantgraveyardfilm?c=home

  bunun dışında, öykülerinden birkaçına, bir fantastik edebiyat platformu olan kayıp rıhtım'dan, http://oyku.kayiprihtim.org/ linkinden bakılabilir. burada üç bölümlük, oldukça yaratıcı bir öykü serisi bulunuyor.

  2011 yapımı kısa filmi rüyagezer'in linki de şöyle:

  http://www.youtube.com/watch?v=kyuc63ulmcw

  kısa konuşmak gerekirse, yaptığı işlere baktıkça, daha nice heyecan verici projeyle karşımıza çıksın istediğim, çok yakında ismini pek çok yerde duyacağımıza inandığım bir yetenek.
 • (bkz: #28575033)
 • 2012 yazında çekeceği kısa film projesi için, yekta kopan'ın da 10 adet imzalı kediler güzel uyanır kitabıyla desteklediği genç yönetmen. yani filmin indiegogo sayfasında en yüksek 10 katkıyı yapan, diğer hediyelerin yanında, yekta kopan'ın imzalı kediler güzel uyanırının sahibi oluyor.

  http://www.indiegogo.com/…phantgraveyardfilm?c=home

  (bkz: #28591225)
 • kendisi ted mezunudur. aynı sınıftaydık da ordan biliyorum. hatta aynı sırada oturmuşluğumuz bile olmuştur. adam neler yapıyor, ben neler yapıyorum diye bir kendi kendime sordum şimdi. başarılar diliyorum kendisine.
 • tanıdığım en iyi ve en muhteşem insan.
 • güzel insandır. uluslararası ilişkiler bitirip, sinema okumaya ingilterelere gitmesi takdire şayandır.

  yakında adını çok daha fazla duyacağımız kişidir aynı zamanda.
 • tatlı insan, yetenekli sinemacı. yeni filmi ve sonraki filmleriyle fazlasıyla başarılı olacağına inanıyorum, nihayetinde yeni ve farklı şeyler yapıyor. türkiye'deki sinemacılarda bir bozukluk olan "yer abi bu işte" anlayışından uzak olup, daha da iyisini yapmaya çalışıyor olması saygı sebebi.
 • çok uzun yıllardır tanıdığım ve daha üniversiteye bile gitmezken adının geçtigi her konuşmamda adam olacak çocuk diye bahsettiğim ruhu güzel aklı güzel kişi.çok ünlü olcak, kurtarcak hepimizi*
 • temmuz 2013'te, yani biraz sonra gibi bir zamanda, "gökyüzüne düşen kız" adlı fantastik / çocuk kitabı yky'den çıkacak yazar, sinemacı, şair ve daha niceleri. aynı zamanda yky’nin en genç yazarı.

  http://www.aorcuncan.com/ web sayfası, dünyanın en eğlenceli "hakkında" kısmı, kitap hakkında türlü bilgi ve görseller, birtakım öykü ve şiir öyküleri için ziyaret edilebilir.

  kayıp rıhtım fantastik edebiyat platformunda da http://www.kayiprihtim.org/…zune-dusen-kiz-geliyor/ şöyle bir haberi yapılmış taze olarak, bir de forum başlığı bulunuyor.

  bir de kitap hakkında "zıplarken gökyüzüne düşersek ne olur? 7 maddelik bir kılavuz, bir başucu eseri..." denildiğini gördüm, buraya da not olarak düşeyim istedim.
 • ilk olarak kayıp rıhtım sayesinde şiirleriyle tanıştığım yetenekli insan. sonra sayfasını buldum daha sonra twitterdan arattım en son da burdan bakmak geldi aklıma. uluslararası ilişkiler okuduğunu görünce okumak isteyen biri olarak bi sevindim bikaç duvarda yürüdüm bikaç gözümden de ışık saçtım. niye bilmiyorum. battaniyesi uzun ayağı kısa gelesice. önü açık olsun.