şükela:  tümü | bugün
 • yanlislikla indirip, izlemeye basladigim, 2006 yapimi, richard paul evans kitabindan uyarlanma oldukca vasat bir film.

  --- spoiler ---
  noel yaklasirken, terfi bekledigi isten cikarilmasiyla, uzun zamandir yazmaya calistigi kitabi bitirmistir. konusu karisinin, kanser olan babasiyla gecirdigi son zamanlari olan, filmle ayni adi tasiyan kitap, hic kimsenin dikkatini cekmemisken, bir yayincinin dikkatini ceker ve yayinlamaya kadar verir, bir anda unlu olan adam, vaktini kitap tanitma turlarinda ve ailesinden uzakta gecirmeye baslar, yakaladigi sohreti kadiramayip karisiyla sorunlar yasamaya baslar vs. vs.

  --- spoiler ---
 • kerem soyyılmaz'ın cannes film festivali 2011de gösterilecek kısa filmi. meraklısı için;
  http://www.vimeo.com/21744918
 • aynı zamanda bir cold case bölümü.
 • adını 2002'de çektiği los lunes al sol ile duyuran, ispanyol yönetmen fernando leon de aranoa'nın son filmi.

  konusu şöyle;

  "insani yardım çalışanları, bölgede silahlı çatışmalar sürerken, bir su kuyusundan bir cesedi çıkarmaya çalışmaktadır. ceset, su kaynaklarını kirletmek için kuyuya atılmıştır. kulağa bunca basit gelen görev, kısa sürede olanaksız bir işe dönüşür. savaşın ortasında kalan işçiler için, kobay fareler gibi çıkış yoktur sanki. savaş içinde savaş; üstelik tek düşmanları mantıksızlıktır. mizah, dram, tehlike, umut… mükemmel bir gün işte! ilk kez cannes’da yönetmenlerin on beş günü bölümünde gösterilen film için yönetmen de aranoa şöyle diyor: “bu filmin kaybedecek, durup düşünecek hiç vakti yok. müzik olsaydı punk rock olurdu.”"

  fragmanı böyle;

  https://www.youtube.com/watch?v=eqfqygknmqe

  hayatlarında hiç gerçek mayın görmeden, "mayın protokolü" yazan cenevre'lilere iyi uykular ve tatlı rüyalar diliyorum ben de;

  https://www.youtube.com/watch?v=0hu6heeoroi
 • tim robbins ve benicio del toro'nun başrolu paylaştıkları film.
  altyazılı halini bulamadığım filmdir ayrıca.

  büdüt: malum sitelere düşmüş.
  film ortalama, zaten amaç benicio'yu izlemekti yanında bir de robbins. iyi geldi.
 • meselesini seyircinin gözüne gözüne sokmadan, duygu sömürüsüne kaçmadan, en hoş tarafı da kendini öyle pek ciddiye almadan anlatan bir film.

  savaşın manasızlığı, etnik nefret, bürokrasinin her zaman her şeyi kör düğüme çevirme yeteneği ve tüm bunların ortasında bulundukları koşulların tüm absürdlüğüne rağmen mizah duygularını kaybetmeyen bir grup insan.

  balkanlarda 90'larda olup bitienler hakkında bir şeyler izlemek isteyenler için farklı bir alternatif.
 • benicio del toro ve tim robbins in baş rollerini paylaştığı fernando león de aranoa nın yönettiği film. iki oyuncunun taşıdığı savaş ve beraberindeki yokluk ve dramı, her zaman devam eden aptal bürokrasiyi anlatan değişik bir film. bosna savaşını abartıya, duygu sömürüsüne kaçmadan olabildiğince sade bir dille aktarmış. büyük beklenti olmadan izlenebilecek güzel bir film.
 • müzik seçimleri mükemmel, hiç ama hiç sevmediğim benicio amca pek tatlı, oyuncular başarılı... holivudun yıllardır kendini tekrarlayan, illa ki filmin ilk 20 dakikasında göze sokulan bir çatışmanın yaşandığı sıkıcı filmlerinden bezenler için birebir. son sahnelerdeki şarkıyı marlene dietrich söylemiş, filmden ayrı dinlemeli.
 • müzikleri cok güzel, yormayan, yaşanan sıkıntıları sizin de cok canınızı cok sıkmayayım tadında vermis film.

  --- spoiler ---

  akılda kalan parçaların bazıları:

  evil ways
  sweet dreams
  venus in furs
  east infection
  where have all flowers gone
  --- spoiler ---