şükela:  tümü | bugün
 • leonard bernstein'ın bir operasının adı.
 • emily blunt, john krasinski,millicent simmonds, cade woodward'ın başrolünde olduğu, john krasinski'nin yazıp yönettiği ilginç korku, gerilim filmi. 6 nisan 2018'de vizyona girecek.

  teaser trailer
 • fragmanı ile bana direk the last of us'ı hatırlatan film.
 • ilginç konulu bir korku filmi. en azından fragmandan gördüğümüz kadarıyla. çünkü hiç bir yerde konusu yazmıyor. yapımcılar gizli tutuyor. filmdeki tehdit unsuru bilinmesin istiyorlar.

  filmdeki aile sadece gece değil, gündüz de ses çıkarmaktan kaçınıyor.. tahtalar gıcırdamasın diye basılacak yerleri bile belirtmişler.

  bu arada başroldeki adam hem filmin yönetmeni, hem senaristi, hem de emily blunt'ın eşi. hem de ingiltere çevre bakanı. yok şaka.

  don't breath, death silence, 10 cloverfield lane (izole yaşam bakımından) gibi filmleri anımsatan yapım, kıyamet sonrası bir ailenin izole bir yerde hayatta kalma çabası gibi sıkça işlenen bir tema üzerinde..üstüne bir de sessiz kalınma sosu eklenmiş.

  nisan 2018 de bekliyoruz.
 • muhtemelen bütün film boyunca etrafımızdakilerin popcorn yeme seslerine, cips poşeti fışırtılarına maruz kalacağımız film. çünkü fragmandan anlaşılan filmde pek diyalog duyamayacağız gibi :)
  bu arada fragmandaki soundtrack alien covenant ost’den ;
  jed kurzel - spores
 • fragmanını beğendim. konusu ilginç baya. ama umarım bütün naletli ev filmlerini izlerken yaptığımız gibi "niye çıkıp başka yere gitmiyonuz aq salakları" demeyiz de sürekli sessiz olmak zorunda kaldıkları bir yerde yaşamalarının bir nedeni olur. yoksa direkt çöp.
  takipteyim başlığı. biri gidip izleyip yazarsa bunu ben de izleyeceğim.
 • ikinci fragmanı yayınlanmış, 6 nisan 2018 de yayınlanacak olan korku filmi.

  -i am legend filmindekine benzer yaratıklar sözkonusu. ancak bu yaratıklar mutasyon geçen insanlar mı yoksa dünya dışından gelen uzaylılar mı, bilmiyoruz. yaratıkların en son sahnede sadece ellerini görebildik. aile işaretlerle anlaştığına göre, bu yaratıkların kulağı müthiş hassas. fragmanda ciuv ciuv öten oyuncağın yaşattığı paniği varın siz düşünün. i am legend'dan farkı, yaratıkların gündüzleri de aktif olması.

  -başroldeki kadın (blunt) üstelik hamile ve bebeğini doğururken sessiz olması gerekmekte. bu sahne çok gerilimli olacağa benziyor.

  - filmin büyük bir kısmı sessizlik içinde geçecek. izleyiciler için ilginç bir deneyim olacak.

  -şahsen fragmanı sadece bir kez izledim ve sürprizi bozmaması için başka izlemeyi düşünmüyorum.
 • fragmanı yayınlanan film. ancak fragmanı izledikten sonra şöyle bir soru işareti canlandı kafamda, sürekli sessiz olmaları gerekiyor o insanların bunu anladık işaret dili, basılması için işaretlenen yerler falan amaaa o ufak çocuğun elinde gürültülü bir oyuncağın ne işi var, her şeye bu kadar dikkat eden aile o oyuncağı fark etmedi mi? sırf bu sorunun cevabını alabilmek için filmi izleyeceğim.
 • bu seneki sxsw festivalinin açılış filmi olan ve imdb'deki an itibariyle sekiz eleştirinin sekizinden de çok iyi yorumlar alarak meraklandıran film. 13 nisan'ı şimdiden beklemeye başladım yazıları okuyunca.
hesabın var mı? giriş yap