şükela:  tümü | bugün
  • basrollerinde jude law, elle fanning, selena gomez gibi oyuncularin oldugu film, woody allen'in ayni zamanda 50. filmi. 2018'de gosterime girmesi bekleniyor. konusu ise simdiden spekulasyonlara yol acmis.

film orta-yasli bir adamla 15 yasinda bir kizin iliskisini konu alinca epey tepki cekmis. ozellikle bu harvey weinstein olayindan sonra vay efendim nasil yaparmis da bilmem ne. adam daha once manhattan'da ayni seyi yapinca bir sey yok, stanley kubrick ayni konuyu lolita'da isleyince bir sey yok, ama woody allen iddialari hicbir zaman kanitlanamamis bir suclama yuzunden, ayni konuyu ele alinca tepki cekiyor. ustelik kubrick 12 yasinda bir kizla orta yasli bir adamin iliskisini ele aliyordu ve lolita rolundeki sue lyon o sirada 13 yasindaydi! ayrica kubrick, filmin ardindan daha fazla erotik sahne cekmedigi icin defalarca pismanligini dile getirdi.

woody allen'in filminde ise 15 yasindaki kizi oynayan elle fanning 21 yasinda. ustelik genc kiz orta yasli bir adam iliskisi sanat hayatinda bile olan bir sey. j. d. salinger, charlie chaplin aklima gelen isimlerden ikisi. sirf yillar onceki asilsiz iddialar yuzunden bu adam bir yonetmen olarak bunu niye islemesin lan?

benim ilgimi ceken nokta ise woody allen'in ozellikle son donemde sarkicilarla is birligi yapmasi. yeni filminde selena gomez, 15 aralik'ta vizyona girecek wonder wheel'da justin timberlake, amazon'a cektigi 6 bolumluk dizi crisis in six scenes'de ise miley cyrus basrollerde oynuyor. gecmiste de shadows and fog'da madonna'yi oynatmisti. tabii bu sarkicilar ayni zamanda cok iyi oyuncular, ozellikle miley cyrus'un crisis in six scenes'deki performansi beni baya etkilemisti. komik olan ve asil deginmek istedigim seyse seneler once bir roportajinda lady gaga hayalinin bir woody allen filminde oynamak oldugunu soylemisti, woody de masallah lady gaga haric butun sarkicilari filmlerinde topladi. kendisini butun o makyajindan arinmis bir sekilde woody allen filminde gormek epey ilginc olurdu dogrusu. ilerde oynatir mi, pek zannetmiyorum ama kendisinin yerinde olsam kiskancliktan cildirirdim.