• philip k dick'in gayet hos, hafif psikopat bir kitabi.
 • pkd nin sanirim bu benim yazacagim tek basyapit dedigi, ama bana gokteki goz ya da yuksek satodaki adam kadar zevk vermeyen kitabi...
 • okuması zor ama başarınca da gayet güzel okunan keyif veren gerçek bir kurgu kitabı.
 • pkd ustanın yine döktürdüğü, beni benden alan bi kitap. tam bir bilim kurgu romanı değil ama bilimkurgu ögeleri gayet güzel serpiştirilmiş(karanlık gelecek tasviri, karma elbise vs vs... ).. kitabı, (uyuşturucu bağımlısı olan) kendisi ve arkadaşları üzerine kurgulayıp yazmış. özellikle son bölümler ve yazarın sona koyduğu not çok etkileyici. bazı yerler komik, bazı yerler ise hüzünlü. karanlık...
 • bir kisim medya tarafindan, istanbulun varoslarinda yasayan, siyah küt sacli, kara kuru bir kadinin her satirini hatmedip sifresini cözdügü öne sürülen; bir diger kisim medya tarafindansa her boka maydonoz shakaci birkac dünya disi varligin bilim kurgu okuruna beyin ancuklamasi gecirtmek maksadiyla yazip dünyaya gönderdigi filan iddia edilen sansasyonel bilim kurgu eseri. yazar philip k. dick'in yasaminin bir döneminde uzaylilarla iletisimde oldugu sanrisina kapildigi bilnmektedir. (bkz: albemuth özgür radyosu)
  sasirticidir ki, söz konusu kitabin her satirinda yazanlar en az newton'un hareket yasalari kadar evrensel gerceklerdir. bu romani okurken bir yandan gülmekten alta iserken diger yandan aglayarak rulolarca tuvalet kagidina sümkürmek gelenektir. karanligi taramak, kendi alaninda ve geri kalan tüm alanlarda bir basyapittir.
 • charlie kaufmanin senaryoya aldigi kitap. (bkz: ya$asin)
 • adini philip k dick'in kitabindan alan, andrew weatherall produksiyonlu, primal scream enstrumantali. evil heat'den.
 • kimin kimi kovaladigini, hangisinin kim oldugunu anlayabilmek icin sahil ortamda kicimi catlatan kitap. en sonunda kimlik bolunmesine kadar goturebilir insanı.
  (bkz: identity)
 • pkd'nin gençlere "uyuşturucunun amına koyim, size bişey olmasın" mesajını da arada verdiği kitabı. özellikle en sondaki "yazarın notu"nu okurken içim karardı, gözlerim doldu.
 • kitap; uyuşturucu kullanımı ve etkileri üzerine yazarın da içinde bulunduğu o meşhur boşlukta çiçek yetiştiren 68 kuşağına selam ediyor gibi görünse de aslında her zaman olduğu gibi kişinin kendi gerçekliği etrafında dolanıp duruyor. yazar kişi albemuth özgür radyosu'nda kendi stiliyle ortaya koyduğu biyografisine bu eserle bir kaç satır daha ekliyor. konu itibariyle popüler kültüre uzak durması beklenen roman aksine döneme ait bir çok filme,şarkıya,romana kitaba göndermeler yapıyor. hatta diyebilirim ki pkd'nin popüler kültürle en iç içe olduğu eserlerden biri.
hesabın var mı? giriş yap