şükela:  tümü | bugün soru sor
 • chp konya milletvekili abdüllatif şener'in, halk tv'de yaptığı çok sert yorumlar.

  * bu ülkenin yaşadığı en büyük krizdeyiz. bu krizi hükümet yaptı. krizi yanlış yönetiyor, damat bakan da yanlış. enflasyon yıl sonunda %20 olacak dedi, 1 hafta sonra açıklanan enflasyon değeri yıl sonunda hedeflenenden 5 puan fazla çıktı. 1 hafta içinde. buna rağmen hala enflasyonla mücadele diye ekranlara çıkıyor.

  * enflasyonla mücadele yetkisine, gücüne sahip tek birim devlettir, bu da hükümettir. damat çıkmış diyor ki, enflasyonla mücadele sadece devletin işi değildir. siz kendinizi sorumlu hissetmediğiniz sürece, memleketi cayır cayır yakarsınız, herkes perişan olur.

  * 2 günde bir program açıklanmaz, 40 kere düşünüp bir ciddi program açıklayacaksın. bu herhalde açıkladıkları 5.program. bir cumhurbaşkanı, bir damat açıklıyor.

  * yıl sonuna kadar elektirğe, doğalgaza zam yok diyorlar, e yaptınız zaten zamları! bu masrafları artıyor. elektrik ve doğalgazda da %10 indirim yaptık diyebiliyor musunuz? niye türksat fiyatları 2 katına çıktı? devlet olarak siz %100 zam yapıyorsunuz, vatandaşa da indirim yapın diyorsunuz. böyle enflasyonla mücadele edilmez.

  * 1 hafta sonrasını göremeyen bakan olur mu?

  * ağustostan sonraki yüksek faizlik kredileri indireceğim diyor. faizler zaten bu zaman diliminde %40 arttı. 10 puan indireceğim diyor, yani %40 değil de %36 faiz gelmiş olacak. bu, programın en önemli maddesi, ne kadar işe yarayacağını siz düşünün.
 • hep siyasetçiler için şu ibareyi kullanırız ya, ''bir zamanlar sövüyordu, şimdi yanyanalar, ya da bir zamanlar yanyanalardı şimdi sövüyor'' nedense bunu abdullatif şener için diyemiyorum. evet bir zamanlar akp milletvekili idi fakat ilk yanlışlarında terkeden de kendisi oldu. çok kötü niyetli olsa kendide yapılan yanlışlardan nemalanırdı fakat vakur bir duruş sergilediğini düşünüyorum.
  tüm siyasetle uğraşanlar için her zaman vatanını milletini seven sayısı bir elin parmaklarını geçmez derim, bu arkadaş ta muhtemelen o kişilerden biri,
  eski akp li olsa bile yine de severiz kendisini. bu bir, ali babacan iki.

  he yaptığı açıklamaya gelince sonuna kadar haklı ama sadece ekşi sözlükte gündem olacak, akp oy veren hiç kimsenin umrunda olmayacaktır.
 • --- spoiler ---

  * 2 günde bir program açıklanmaz, 40 kere düşünüp bir ciddi program açıklayacaksın. bu herhalde açıkladıkları 5.program. bir cumhurbaşkanı, bir damat açıklıyor.

  --- spoiler ---

  tek başına bu bile yeterli eleştridir. adamlar 16 yıldır iktidar hala daha devlet yönetimini öğrenemediler. her seçim bu sefer uçucaz bu sefer ucucaz diye diye 16 yıl götürdü. heralde ömürleri yetse 50-100 sene de götürür.
 • aklın yolu birdir. yapılan tespitler a'dan z'ye doğrudur. şener'in geçmişte ak partili olmasının sonradan dönmüş ya da doğru yolu bulmuş olmasının konuyla da hiç alakası yoktur. şu söylenenlere damat ve reiz harici itiraz edebilecek kimse var mı?
 • tahminimce halkın yüzde biri civarı bir kitle canlı yayında bunu izlemiştir. hala bazı platformlarda halk tv yok. hala saçma reklam politikasından dolayı izlemeyen muhalifler var, en önemlisi de asıl izlemesi gereken akkitle izlemiyor.
 • ülkenin muhalefet açlığını akp den ayrılanlar karşılıyor çok şükür.
 • yahu adam chp milletvekili, hala gelip "akp'li" yorumları yapılıyor, chp'nin muhalefet olamadığından bahsediliyor. videoyu izleyip özet çıkardım, zaman harcadım, emek verdim, siz de gidin yakın çevrenize anlatın, facebook'ta falan paylaşın amk nereye kadar chp eleştirisi yapacaksınız, onu anlamıyorum.

  ekonomik kriz varken chp'yi mi konuşacağız?

  haklı eleştiriler içeren olay.
 • tespitler şükela ancak tipik bir chp zihniyeti görüyoruz, çözüme dair en ufak bir öneri yok.
 • gercektir. onu bunu birakin da berat'ın bakan olmasi zaten basli basina bu memleketin tarihine hakaret...
 • bu eleştirilerin -ne kadar haklı olursa olsun- demokrasilerde bir anlam ve önemi vardır. çok üzgünüm...