şükela:  tümü | bugün
 • çok bütçeye ihtiyaç duymadan nasıl film çevrilir iranlı yönetmen asghar farhadi'nin başyapıtıdır ve 2012senesinde yabancı dalda oscar kazanmış filmdir ve ben şaşırtan olay bu film nasıl yabancı dalda oscar aldı hayır film on numara ama batılıların anlamıycağı bazı islami öğeler vardı o açıdan oscar aldığında şaşırdığım film..
 • yönetmeni (bkz: asghar ferhadi) olan 2011 yapımı film. filmin bana göre başrolü yok hepsi harika birer oyuncu. izleyiciye asla taraf tutma şansını vermiyor yönetmen. bir yandan kadına söverken bir yandan da adamın ne kadar kaba olduğunu düşünüyorsun sonra hop tüm o vardığın yargılar bir bir yıkılıyor, usul usul tokat atıyor yönetmen. tüm o evrensel değerler farklı bir kültürde bambaşka bir dilde de olsa sizi içine alıyor.
 • gerçek her şeyin üstündedir diyordu dostoyevski.ama her şeyin. gerçeğe yaklaştıkça ortaya konan her eser güzelleşiyor.benim güzellik algım bu yönde. sevimli hoş iyimser vs gibi şeyler değil. gerçeğe ne kadar yakınsa o kadar güzel benim için.bu filmi güzel buldum çok güzel
 • o kadar gerçek, o kadar naif anlatılmış ki hikaye, ne eksik ne fazla tam olması gerektiği gibi. iran sineması'nın gerçekçi ve sade anlatımı beni hep etkilemiştir ama bu filmden ayrıca etkilendim.

  tanıtım yazısından: a separation iran'ı terk etmek konusunda ikileme düşen bir karı kocanın bundan sonraki sancılı sürecini anlatıyor. film iran'daki hukuk sistemi, halkın inançla çıkarları arasındaki çizginin neresinde olduğu ile ilgili yerinde tespitleriyle dikkat çekiyor. karısının evden ayrılmasından sonra babasına ve evin işlerine bakması için bir hizmetçi tutmasıyla nader'in hayatı daha da değişecektir.
 • trt 2 sayesinde bu gece izleme fırsatı bulduğum ve izlenmesini tavsiye edeceğim iran yapımı bir film.
 • yönetmeni (bkz: asghar farhadi) olan bir iran filmi.
 • 2011 yapımı çok güzel bir asghar farhadi filmi. bir ayrılığın neleri doğurabileceğini çok sade bir dille anlatmış. bütün oyuncular çok iyidi ama özellikle hojjat karakterini oynayan aktör bana göre filmin en iyisiydi.
 • izlediğim ilk iran yapımı, farhadi filmiydi. filmin içinde sanki oyunculuk değilde yaşanmışlık vardı. ve başka bir yorumda gördüğüm şeyi bende hissettim, filmi izlerken rus klasiklerini okuduğum zamanlarda ki gibi garip bir hissiyat oluşmuştu.
  şunu da belirtmem gerekir imdb puanı 8.3 değilde, sanki 7-7.5 arası olmalıydı.
 • ilk kez iran yapımı bir film izledim. filmi beğendim ama bayılmadım bir daha açıp izleyeceğim tarz bi film değil ama izlenmesini tavsiye ederim duyguları çok güzel anlatmış oyunculuk güzel. sıkılmadan izleniyor
hesabın var mı? giriş yap