şükela:  tümü | bugün
 • coen biraderler'in senaryosu kendilerine ait, çekimleri süren 2009 projesi. 1967'de geçen bir kara komedi olması ve konusu itibariyle fena halde the man who knew too much'ı andırıyor. bir profesörün, evden gitmeyen hergele erkek kardeşi yüzünden karısıyla sürtüşmesi ve karısının evi terketmesi üzerine hayatının terso olması anlatılıyormuş. ayrıca kadroda hiç ünlü oyuncu yok.
 • the ninth surgical ward'un onuncu bölümü.
 • ilk fragmanı yayınlanmış ve harika gözüken film. fakat fragmanın sonunda coen'lerin çektiği tüm filmleri sıralamanın manası nedir?

  http://www.apple.com/…s/focus_features/aseriousman/
 • ilk gösterimi eylül ayında toronto film festivali'nde yapılacaktır.
 • "the big bang theory" den howard wolowitz harikulade karakterini canlandıran arkadaşımızın forma giydiği yeni coen biraderler filmidir... izlenen trailerın ardından, tipik bi coenler filmi olduğu alelade söylenebilir, ki umarım öyledir.... izlenesi, daha sonra tekrar izlenesi, sağa sola dillendirilesi, coenler bu filmle oscar alınca ise; " ben dediydim ama " şeklinde böbürlenesidir ...
 • ders verir nitelikte bir fragmana sahip olan filmdir. bir tek kusuru the man who wasn't there klasiginin fragman sonunda unutulmus olmasi.
 • gün itibariyle imdb'de 9.2 puan verilmiş film.. nasıl almış allah kerim..
 • filmin kopyasındaki bir sorun nedeniyle filmekimi 2009 programından çıkartılmış. gösterime girmesi için sittin sene beklememeyi umuyoruz.
 • coenlerin son 20 yılda çektikleri en düşük bütçeli film (filmin bütçesi 7 milyon dolar , bi fargo var o civarda) bundan daha ucuza kotarabildikleri sadece iki filmleri var, onlar da ilk iki filmleri blood simple ve raising arizona. box office ile arası olmadığı söyleniyor filmin. açıkçası hiç kimse tarafından izlenmeyip 0 liralık bi getiri sağlasa bile, kaybedilen 7 milyon dolar bir önceki filminden 40-50 milyon euro kar eden coenleri çok sarsmaz sanıyorum ki. daha önce yine gişede iş yapmayan miller's crossing veyahut barton fink gibi bi film çıksın ortaya da, olmadı clooney ve kankalarını toplar bi film daha çeker toparlarlar parayı zaten.
 • woody allen uzun bir süredir varoluşçu maroluşçu komedi yapmaya bir tını yakalamaya çalışıyor ya? onu düşünün. düşündünüz mü? şimdi o bir türlü olmayan, çekilemeyen komedinin gerçekten sinema ve mizah duygusu çağının ötesine yön verecek derecede yetkin ve gelişkin 'büyük usta' seviyesine gelmiş iki kardeş tarafından nihayet çekildiğini düşünün, sevinin.

  no country for old menden beri coenlerin olgunluk dönemlerini geride bırakıp ustalık dönemine geçişlerini sınırsız bir haz ile izliyorum. ki düşün adamların olgunluğunda vudi elın gibi bir düzine 'usta'nın bir ömür adayacağı 'ustalık'ta eserler var. büyük usta-grand master olmak böyle bir şey sanırım, diğer ustaları çırak gibi göstermek. bu filmi de no country for old men gibi yüz üstü bırakmayıp hakkını vererek analiz manaliz etsem, kendime verdiğim sözü tutsam, öyle mutlu olacağım ki, anlatamam. hakkında yazmak bile heyecanlandırıyor.

  bu arada entry de focus filmden para almışım gibi oldu. ama olsun. verseler alırım. focus benle irtibata geç.