• kafamı boşaltmak için izledim, keyif aldım ama sonu çok rezalet. böyle bir filme bu sonu nasıl reva gördüler merak içindeyim.

--- spoiler ---

blake lively'den başlamak istiyorum, o nasıl bir hava, nasıl bir güzellik, nasıl saykadelik bir aura, nasıl bir seksapel şrfsz. bir ekoseli alt pijamama baktım bir de sana. ağladım. senciyiz emily, senciyiz.

film büyük mantık hatalarıyla dolu, hepsi görmezden gelinebilirdi ama bir sonunu, bir de stephanie adlı ince dudaklı sinsinin kayırılmasını görmezden gelemiyorum. üyev abisinden çocuk yapan, emily'e tam bir hain gibi sokulup kadının öldüğünü zannettiği gece kocasıyla yatan, evine barkına, giyinme odasına göz koyan bu domestik solucan nasıl olur da filmin sonunda ünlü ve mutlu olurken kraliçe emily hapse girer? bu kuru göt mutluluğu hak eden son kişiydi. emily reyiz ise bütün yaptıklarında çok haklıydı, hapishane tulumuyla basket oynarken bile ne kadar seksiydi, cnm bnm <3
    filmin sonunu gani müjde yazmış herhalde, o araba çarpma sahnesi filan, tam bir cringe. yine de meraklandım, güldüm eğlendim ve bitti.
    --- spoiler ---
  • --- spoiler ---

blake lively yıkılıyor. allah'ım o nasıl bir aura, o nasıl bir tarz! ben giysem göbekli mafya babası gibi olurum kadın maskülen tarzı bambaşka bir boyuta taşımış, hasedimden prangalar eskittim.

anna kendrick, blake lively çok güzel oynamışlar ama blake'in stili ve filmin soundtrack'i filmin önüne geçmiş bence!

emily'nin giyinme dolabının hayali ile yaşama tutunmaya gittim, gelicem.

--- spoiler ---
  • blake lively' nin rol aldigi filmin adi.
    filmi vs. bilmem ama blake lively' nin film icin yaptigi reklam biraz ilginc.

kendisi instagram hesabindan profil resmini kaldirip biosuna da "where is emily?" yazmis. emily kim, diye soracak olursaniz eger kendisi filmde emily nelson isimli bir karakteri canlandiriyor. ayrica tum takip ettigi kisileri takip listesinden cikarip emily nelson isimli kisileri takip etmeye baslamis. suan 37 adet emily nelson isimli kisiyi takip ediyor. blake hayranlari bu emily nelson isimli kisilerin fotograflarinin altini "omg! blake follows you" tarzi yorumlarla istila etmis durumda. bu emily nelson' lardan bazilarinin profilleri gizli, acaba blake lively kendilerine takip istegi attiginda ne dusunmuslerdir.
    ilginc bir reklam sekli...
  • ilk kısım biraz yavaş ilerlese de içinde makul miktarda komedi, gizem ve suç içermesiyle sinemada güzel zaman geçirten sevimli bir film.

--- spoiler ---

sırlar margarin gibidir, çabuk yayılırlar ama kalbe zararlıdırlar.
    --- spoiler ---
  • eğlenceli bir polisiye. en güzel tarafı rengarenk oluşu. setler hoş, kıyafetler güzel, şarkı seçimleri ve müzikler de iyi, gizem deseniz onu da tutturmuşlar bence. polisiye tarafı fena değil. yılın filmi falan değil, ama oyuncuları, eğlenceli kurgusu, gizemini hemen tüketmemesiyle keyifli iki saat geçirtiyor. ha finalini o denli sevmedim ama zaten film de dört dörtlük değil zaten, çok da gözüme batmadı final. bu arada karakterler hem eğlenceli hem de değil. öykünün merkezindeki stephanie mesela. ilk yarıda eğlenceli birisiyken daha sonra yer yer iticileşmiyor değil, bunun nedeni youtuberları, vloggerları sevmiyor olmam galiba, zira stephanie de bir vlogger. anna kendrick, stephanie rolünde iyiydi. blake lively ise gossip girl sonrasında yer aldığı projelerde iyi performanslar vermeye devam ediyor. burada femma fatale rolünün hakkını vermiş. bu arada öykü banliyöde geçip bir çifte odaklandığı için akla gone girl'ü getiriyor ama ondan farklılaşıyor daha sonra. gene de gone girl'ün izleri belli oluyor.
  • paul feig'in yönettiği ve darcey bell'in yazdığı kitaptan uyarlanan film. imdb puanı* fazla yüksek olmakla birlikte oyuncular başarılıydı. özellikle iyi kızı canlandıran ve filmde sürekli "saint" olarak anılan anna kendrick'in oyunculuğu gerçekten muhteşem. ancak kitaptan mıdır nedir, senaryoda bir zayıfık var. final daha iyi yazılabilirdi zannımca.

güçlü görünen karakterlerin zayıflığı veya zayıf görünen karakterlerin sağlamlığı üzerine izlenebilir bir film. diğer taraftan müzikleri çok çok beğendim. müziklerinin listesi için bkz.

bir 6 aldı benden imdb'de.
  • fragmanını görür görmez ''soğuk bi kış akşamı şarap eşliğinde izlerim oh mis'' diye düşünüp gecenin bir yarısında leş gibi kokoreç gömerek izlediğim epey eğlenceli bir film. böyle planlar yapınca hep bozuluyor valla en iyisi plan yapmamak.

normalde bu tarzda bir filmden beklenmeyecek komedi unsurlarını paul feig güzel yansıtmış. son 10 yılın en komik kadın filmi olan bridesmaids'in yönetmeni olmasının da bunda payı var diye düşünüyorum. blake lively ve anna kendrick ikilisinin uyumu şahane. normalde blake'in oyunculuğunu beğenmesem de burada çok iyiydi. ikonik karakteri serena van der woodsen'dan da izler taşıdığını düşünüyorum hatta.

--- spoiler ---

insanlar gone girl'e benzetse de başroldeki 2 kadının suburbanda oturan zengin manyak sarışın olmaları dışında çok da büyük ortak noktaları yok. amy dunne'ın motivasyonu çok daha farklıydı. burada ne yapıldıysa hayat sigortasından gelecek o 4 milyon dolar için yapıldı ama amy'nin buna kalkışması sadece para için olmadı. parasının bitiyor olması onu o plana zorladı. normalde uyuz olacağımı bilsem de anna kendrick'in karakteri stephanie'yi de çok beğendim. her ne kadar azize deseler de insanların nasıl sırlar taşıdıkları belli olmuyor tabii. karanlık taraflarının da olması karaktere derinlik katmış.

en büyük korkum olan ''hayatımdan sıkıldım hadi ortadan kaybolam bari'' düşüncesiyle buna girişmemeleri de güzel olmuş şahsen fragmanı izleyince öyle zannetmiştim. zengin kadına rahat batınca ortadan kaybolmuş süsü vermişler herhalde demiştim.

--- spoiler ---

ralph lauren pantsuitlere ve christian louboutin stilettolara bayıldım. blake'in üzerindeki her şey adeta bir helmut newton çekiminden fırlamış gibiydi. film bitince canım deli gibi martini çekti.
  • gone girl gibi "agir" ve "saglam" bir filmin "hafif" ve "cerezlik" versiyonu.
    finalini begenmesem de saglam güldüm. yer yer mantik hatalari var gibi.

hatta benim icin en büyük mantik hatasi anna kendrick'in motivasyonu.
    yani sen cocuktan baska bir sey düsünmeyen kendi capinda ev kadiniydin.
    herkes tarafindan "saint" diye anilirken ne oldu da emily'nin bu kadar pesinden gittin ve planini darmadagin etmek istedin? iki kisi anlasmis , plan yapmis, 4 milyon dolar cukkalayacak, sana ne oluyor brotherfucker?
  • izlemesi çok keyifli, polisiye gerilim türündeki film. karakterler çok tatlı, izlerken sıkılmıyorsunuz.
  • çerez bir film.

--- spoiler ---

emily'nin ikizi ile olan sahnelerde, kemal sunal'ın iyi aile çocuğu filmini hatırladım(bkz: ikizlerden biri konuşurken diğerinin sadece arkadan görünmesi).

--- spoiler ---
hesabın var mı? giriş yap