*

• asmis yazar r r martinin yazdigi dark fantasy turune ornek olabilecek , ortacag avrupasindaki feodal yapiya benzer bir politik ortamda gecen, inandiriciligi ve karakterlerin islenisi korkunc guzel olan ve fantazi turunde bir eser oldugu anca ikinci kitabin sonlarina dogru anlasilan manyak asmis, super bir seri. yazarin tarzi korkunc derecede karamsar ve acimasiz oyle ki bazen karakterlere siz bile aciyip 'insaf yahu bu kadar da yapilmaz artik' diyebiliyosunuz. ayrica karakterlerin detayi ve kisilikleri mukemmel, backgroundlari son derece iyi tasvir edilmis ve kesinlikle stereotype degiller her biri sanki gercekten yasayan insanlar. fantasy seven herkese siddetle tavsiye edilir, ben ki iflah olmaz bir wheel of time fanatigiydim beni bile cevirdi bu namussuz seri. ancak kotu bir tarafi var henuz ucuncu kitapta ve her yeni kitap icin yaklasi iki sene beklemek gerekiyor ama deger.
  • a storm of swords 2 bölümden (2 kitap) oluşmaktadır.

a storm of swords 1 : a song of ice and fire
    a storm of swords 2 : blood and gold
  • lord of the rings ve dune serilerini begenen insanlarin bir an once okumaya baslamasi gereken seri. ilk yuz sayfayi gecebilirseniz yaklasik 2 hafta sonunda 3000. sayfaya ulasacaksiniz.
    sanirim bu serinin degeri de yazari oldukten sonra anlasilacak.
    yaniliyor olmayi umuyorum.

edit: heyt be, hiç bu kadar güzel yanılmamıştım afjsklşfjks
  • dördüncü kitap a feast for crows çıkmıştır. gene manyak gene aşmış gene über gene falandır...
  • the wheel of time serisini büyük iştahla takip edenlere 'demek daha iyisi varmış' dedirtebilen kitap serisi. bir zamanlar trt'de yayınlanan güzel ve çirkinadlı dizinin senaristlerinden olan george r r martin tarafından kaleme alınan kitap serisi. yazar, okuyucunun sabrını zorlar bir şekilde uzun uzuun, sindire sindire anlattığı öyküyü öyle bir noktada patlatıp tansiyonu düşmekte olan biz okuyucuları tuzlu ayran içirir misali ayağa kaldırıyor ki sabrın sonu selamet vecizesinin anlamını daha bir iyi kavrıyorsunuz. al evladım bu ying, aha bu da yang, iyi ile kötünün dengesi, vs. gibisinden indirgemeci, basit bir bu taraf o taraf savaşından ziyade, çok değişkenli istatistiksel analiz tadında bir yaratı dünya sunuyor bize bu kitap serisi.
  • en ileri gelen ailelerden lannisterlar'in basinin altindan çikan entrikalar yüzünden savasin eksik olmadigi seri.
  • george r r martinin hbo ile anlaşması ile, 2009 yılında televizyonda dizi halinde seyredebilenecek olan kitap dizisi. şahsen her bölümün üç saat sürmesini temenni etmekteyim.
    haber için,
    http://www.variety.com/…532.html?categoryid=14&cs=1
  • (bkz: sansa stark)
  • yüzüklerin efendisinden sonra gördüğüm ve okuduğum en iyi fantastik seridir. dance with the dragons'u ağustosta yayınlanacakmış gözlerimiz yollarda bekliyoruz. ayrıca hbo daki dizi için her bölüme 3 saat az gelir derim ben...
hesabın var mı? giriş yap