• film amerika'da şu sıralar epey iyi bir gişe yapmakta, aynı zamanda filmin soundtrack abümü, billboard 200'de çok satan albümlere 1 numaradan giriş yaptı. filmi henüz izlemedim ama soundtrack albümü için konuşursam, oldukça etkileyici bir albüm olmuş. bradley cooper'un çok güzel bir sesi olduğunu, ve bazı şarkılarının yapımında da bulunduğunu söyleyeyim. black eyes (ki favorim) alibi gibi gaz verici rock şarkılar ve maybe ıt's time ve too far gone güçlü country şarkıları var.

işin gaga kısmına gelecek olursak; ı'll never love again, always remember us this way gibi klasikleşebilecek şarkıların yazarlarından biri, bu da orijinal müzik dalında oscar almasına epey yakın olduğu söylenebilirim. özellikle always remember us this way , gaga'dan duyduğum, uzun zamandır en güzel ve en güçlü şarkı. heal me, why did you do that? gibi şarkılar, kendi albümünde olması gereken hitlere birer örnek, oldukça sağlam mainstream pop şarkıları. look what ı found ise gaga'dan bugüne kadar duymadığımız tınıda, soul ve funk içeriyor. vokali çok güçlü. bir süredir johnny cash vokalinden aşırdığı şarkı söyleme tekniğini neyse ki, bu filmde hiç kullanmamış. (bkz: dope) ve joanne albümünde ki bazı şarkılar.

gelelim düet kısmına; eminim ki filmi izleyince shallow daha bir anlam kazanıyordur. ama tek başına dinleyince, bana verdiği hissiyat, tamamlanmamış olması, sanki bir demo dinliyorum. bilmiyorum şarkı tuttu baya. herhalde film ve işin samimiyetiyle ilgili. anlamadım :/
    music to my eyes eski usul ve kalbe dokunuyor, en sevdiklerim arasında. ama öyle bir şarkı var ki, tüm bu saydıklarım arasında en özeliydi benim için. ı don't know what love ıs. ikisinin uyumu şahane, melodi akıp gidiyor. ve özellikle gaga'nın vokali, bugüne kadar ondan duyduğum en sağlam vokaldi. ayarı biraz kaçırsa amy winehouse taklitçiliğine gidebilecekken, neyse ki kenarından bile geçmiyor. bana kalsa oscar'ı hak edecek şarkı budur.

sonuç olarak, albümde ki tüm şarkılar için baya bir ter dökülmüş ve ortaya çıkan sonuç gayet iyi. zamana yenik düşmeyecek bir kaç güçlü şarkı da cabası.
  • istemsizce bir ay doğar ilk akşamdan geceden türküsünü mırıldatan söz.

dinlemek isteyenler için oyumu ilkay akkaya'dan yana kullanıyorum.
  • fragmanı ümit veriyordu. özellikle gaga'nın bir yerde sahneye müthiş bir çıkışı vardı. onu sinema salonunda yaşamak için gitmek istiyordum. film çıktı çok beğeniliyor, daha da merak ediyorum.
  • yılın filmi diye gazlanan içi boş olması muhtemel; bir iki şarkılık, çok başarılıymış gibi pazarlanan tırt bir şarkıcıyı parlatmaya yarayacak film.
  • filmi henüz izleyemedim ancak film müzikleri baya güzel olmuş.
    gerçi cooper var ne kadar kötü olabilir ki diyorum içimden ancak izleyince editleyeceğim.
  • gayet güzel oyunculuklarla bezenmiş duygusal bir film. daha önceki yazarların da dediği gibi birçok kişinin lady gaga önyargısını kuracağını dusunuyorum. özellikle konser sahneleri çok güzel bir açıyla çekilmiş, seyirciler arasında değil, direkt olarak sahnedeymis gibi hissediyorsunuz.

--- spoiler ---

her şeyin sorumlusu o ibne menajerdir, itici bir tip olduğu zaten en başından belliydi. gerçekten çok başarılı bir oyuncu seçimi olmuş.

--- spoiler ---
  • soundtrack albümü billboard 200 e 1 numaradan girmiş olan film.

ne yalan söylim bu kızın zirveyi tekrar görmesi için; o eski freak ucube haline dönmesi gerektiğine inananlardandım.
    o olmamış kahverengi saçlarıyla bile 1 numara oldu.
    helal olsun.

https://www.billboard.com/charts/billboard-200
  • bradley cooper'ın lady gaga'yı pezevenklerin elinden kurtardığı film...

sinemalarda...
  • “a star is born” yazınca gayet güzel ve karizmatik duruyor. ama “bir yıldız doğuyor” denince atv, fox tv’de falan yayınlanacak ancak tutmayacak bir yarışma adı gibi.
hesabın var mı? giriş yap