şükela:  tümü | bugün
 • güzel ve etkileyici bi kore filmi...

  song kang ho reis yine döktürmüş... izleyin pişman olmazsınız...
 • gerçek bir olaydan esinlenilen, 80lerde gwangju'da ortaya çıkan, ohal ve sıkıyönetime karşı, isyan üzerine askerin halka karşı tutumunu anlatan bir kore filmi.

  mutlaka izlenilmeli...
 • izlerken içimin parçalandıgı, demokrasi için insanların yaşadıklarını anlatan kore filmi.
 • mayıs 1980'de yaşanan, onlarca üniversite öğrencisinin, işçinin ve sivil vatandaşın devlet eliyle hayatını kaybettiği gwangju katliamı'nı, hükümetin onca engelleme çalışmasına rağmen, sınırları zorlayarak dünya kamuoyunun gözü önüne çıkaran alman muhabir jurgen hinzpeter ve ona yardımcı olan meçhul taksi şoförünün gözünden izleten başarılı filmdir.

  --- spoiler ---

  olayları sadece medyadan takip eden ve karşı koyanları komünistlikle, devlet düşmanı olmakla, boyundan büyük işlerle uğraşmakla suçlayan taksici o kadar tanıdık geldi ki anlatamam. gerçi sonunda gerçekleri kendi gözleriyle görünce yaşadığı vicdan azabı ve pişmanlığı da kang-ho song abimiz çok güzel yansıtmış.

  bir de filmin sonunda gerçek jurgen beyin meçhul taksiciyi bulmak için kaydettiği video mevcut lakin başarıya ulaşamamış. onunla bir daha görüşemeden hayatını kaybetmiş olması üzdü.
  --- spoiler ---
 • 10 numara film olmuş. çok duygulandım. bu ara kore filmleri seyrediyom. bir çoğu çok iyi diyebilirim. tavsiye ederim.
 • izlerken gözünüzde gezi parkı olaylarını canlandıran bir film.
  yükselen güney kore sinemasının 2017 yılında en iyi filmi olarak görülüyor. başrolünde
  memories of murder ve sympathy for mr. vengeance filmlerinden tanıdığımız
  kang-ho song oynamakta.

  neden 2017 yılının en iyi güney kore filmi seçildiğinin cevabı çok basit. filmin öyküsü çok güçlü. 1980'li yıllarda demokrasi yanlısı öğrencilerin, yaşlıların, vatandaşların faşişt yönetime başkaldırmasını işliyor. silahlara, tomalara (onlar ne diyor bilmiyorum) karşı taşlarla sopalarla yapılan bir başkaldırıdan bahsediyoruz. onlarca ölü ve yaralı. ve tüm bunların ortasında seoul'da taksicilik yapan bir adamın hikayesi. iktidarların medyayı elegeçirip, haklı uyutması. bir şehirde katliam yaşanırken, ülkenin diğer kesimlerinde insanların hiçbir şeyden haberi olmaması... bunlar bize hiç yabancı gelmiyor, değil mi?
 • uzunluğu gereksiz (2 saat 17 dak), seyredilmesi gerekli filmlerden.
 • az önce bitirdiğim ve muhtemelen etkisinden uzun süre çıkamayacağım harika film. süresi gözünüzü korkutmasın izlerken fark etmiyorsunuz bile nasıl geçtiğini. izleyin, izlettirin.