şükela:  tümü | bugün
 • university of michigan öğrencileri tarafından kurulan team starkid tiyatro topluluğunun j.k.rowling in ünlü kitapları harry potter serisini konu alan müzikal tiyatro oyunudur.kitaplardaki karakterlerin ve hikayenin özgün bir şekilde yorumlanmasıyla oluşturulan bu müzikal komedi, kısa zamanda harry potter hayranları arasında ün kazanmıştır.
  iki bölümden oluşan müzikale daha sonra bir sequel yazılmıştır ve a very potter sequel adıyla sahneye konmuştur.
  harry potter ı canlandıran ve müziklerin yazımına katkıda bulunan darren criss ise daha sonra glee de oynadığı blaine karakteriyle şöhret olmuştur.
  müzikal özellikle efsanevi replikleri için mutlaka izlenmelidir.lauren lopez in canlandırdığı draco malfoy, bir insanın draco malfoya duyabileceği bütün kötü hisleri yok eder ve evet draco malfoy bir kız tarafından bol bol yerlere sürünmek suretiyle canlandırılmıştır.
 • hufflepuff'u dumbledore'un bile iplemediği parodi müzikal.

  dumbledore: basically, ı’ve just been putting anybody who looks like a good guy into gryffindor, anybody who looks like a bad guy into slytherin, and the other two can just go wherever the hell they want, ı don’t really care.
  cedric: hufflepuffs are particularly good finders!
  dumbledore: what the hell is a hufflepuff?
 • darren criss hayranlığım sayesinde keşfettiğim çok tatlı bir müzikal. yıllaar yıllar önce* hazırlanmış bu müzikali sevmek için harry potter'ı okumuş ya da izlemiş olmak gerekmiyor. şahsen en hoşuma giden şarkısı gotta get back to hogwarts tek başına hit olsa yeri.
  bkz: ilk versiyon-1, ilk versiyon-2
  bkz: 2015 versiyonu