• yıllar önce cine5te izlemiş olduğum en sevdiğim film...her yeri arıyorum ne bir dvd, ne bir vcd yok.. çıldıracam...
  • şarapçılık yapan ailenin kızı okuduğu şehirden dönerken otobüste rastlar keanuya, ailesine arkadaşlık ettiği gençle evleneceğini mi evlendiğini mi ne söylemiştir, ancak bu evlilik gerçekleşmemiştir. tutucu ailesinin hışmından korkan genç kız asker olan ve izne çıkıp ailesinin yanına gitmekte olan keanuya geçici bir süre için kocası rolünü yapmasını teklif eder. ve olaylar gelisir
    bağda çıkan yangın ve üzümlerin üzerinde yapılan dans unutulmz sahnelerindendir.
  • "bulutların ötesinde" yazdığınızdan yolunuz buraya düştüyse

(bkz: al di la delle nuvole)
  • içinde çok özel diyalogları barındırır..

o severken, engel olamazken, sevişirken duraksamalar, kaçışlar, zorunluluklar, en çok kendine açıklamaya çalışıp becerememeler, çekilmeler..
    ve tam da aşka gelmişken,

"seni her şeyden fazla istiyorum victoria.
    seni ne kadar istediğimi hayal bile edemezsin.
    ama ...
    ...ve seni bu şekilde incitmek istemiyorum.
    yapamam.
    özür dilerim. özür dilerim."

diye kaçan sevgili; hiç aklımdan çıkmayacak bir film bu..
  • iki yıl aradıktan sonra bugün, kadıköy orta dünyada dvd'sini bulup tekrardan izlediğim,renklerine ve özellikle kızıla çalan sarısına hayran kaldığım film.
  • görüntülerinden senaryosuna, oyunculuklarından müziğine kadar izlediğim en güzel aşk filmlerinden biri.
    kadife kıvamında bir his bırakıyor insanda. yine yeniden ve hiç sıkılmadan izleyebilirim.
    film ayrıca müzikleriyle de devleşiyor. bir örneği için: http://www.youtube.com/watch?v=xzbzclrhwkq
  • alfonso arau'nun yönettiği 1995 yapımı film.
    keanu reeves, anthony quinn gibi oyuncuların yer aldığı film napa vadisinde geleneksel şarapçılık yapan aile ve olaya tesadüfen katılan keanu arasında gelişir.
  • izlenmesinin üzerinden seneler geçmesine rağmen muhteşem görüntüleri akıldan silinemeyen bir film...
  • don pedro aragon ve poul'un üzüm kesme yarışları izlemeye değerdi.
  • 80lerde ve öncesinde doğmuş romantik komedi sever neslin aklında şarapları ısıtma sahnesiyle kalmış filmdir.. hayatımda gördüğüm en masum ve huzurlu sahnelerdi o şarapları dondan koruma sahnesi.. enfes görüntüler enfes!!
    bu filmi ne zaman izlesem, aklıma zenginlik denen şeyin şarap üreticisi olmak olduğu gelir.. şarapla ilgili olup ucuz olan hiç bişi görmedim hayatımda.. başroldeki aktrisin sevemedim, çok güzel de bulamadım saçı hariç, anthony quinnin meksika şivesi abartı, keanu abimizin oynadığı rol de aşırı saftirik, sürrealist biçimde iyi bi adammış gibi geldi.. fakat tüm bunlara rağmen müziği ve o müthiş görüntüleri, geleneklerin ucundan bize tarihin ve kültürün önemini hatırlatmasından dolayı sevilir..

--- spoiler ---
    lan canım bağları nası yaktınız film için bile olsa allahsızlar
    --- spoiler ---
hesabın var mı? giriş yap