şükela:  tümü | bugün soru sor
 • 19-20 ekim'de salon iksv'de ağırlayacağımız adam wiltzie & dustin o'halloran ortak mahsulü proje. sabırsızız.
 • bir steep hills of vicodin tears adlı parçaları vardır ki yaylılar önceden hiç bu kadar güzel ruha dokunmamış, piyano hiç bu kadar derinden fısıldamamış gibi gelir. sanki bunları hiç önceden duymamış gibi hissettirir.
 • altı eylülde resmi olarak piyasaya sürülen, atomos adlı yeni albümleri ile uzun bir aradan sonra -yaklaşık 3 sene kadar- dinleyicilerinin tekrardan kavuşmuş olduğu gruptur..

  bu arkadaşlar atomos albümündeki parçalarının isimlerini romen rakamlarıyla, atomos ı'den atomos xıı'ye kadar yazmışlardır.. ancak tek bir şey dışında! yani albüme baktığınızda toplamda on iki parça olması gerekirken, içlerinde var olmayan atomos ıv parçası hariç.. bu durumu fark ettiğim gibi; "isimlendirme sırasında neden bu aksaklığı yapmışlar acaba?" diye merak edip kendimce minik bir araştırmaya koyulmuştum.. albümle ilgili bir kaç eleştiri yazısında bu durumun bahsi geçtiğini gördüm.. yazılardan edindiğim bilgilere göre atomos iv bazı kişiler tarafından sadece yokluğu ile kalmış, bazı kişiler ise awvfts'nin kayıt şirketi olan erased tapes records'a bu durumun neden böyle olduğunu sorduklarında, kayıt şirketinin; "bu durumla ilgili konuşmak istemiyoruz.." cevabını almıştır.. anlaşılan, awvfts bu konu ile ilgili açıklama yapmadığı sürece, atomos iv kendini bir gizem olarak korumaya devam edecek gibi gözüküyor..

  bu gizemli olay dışında, genel olarak albüme bakıldığında ise atomos, grubun adını taşıyan bir önceki albümlerinin (bkz: a winged victory for the sullen) etkisini kaybetmemiş ve bu etkiyle eserlerindeki o atmosferik havayı daha da arttırmış, awvfts sevenleri için güzel bir albüm olmuştur..
 • 18 nisan 2015 akşamı yalnızca bir saat çalarak üzmüş, sonrasında dinleyicilerle muhabbete girişip plak ve cd imzalayarak bu üzüntüyü biraz da olsa geçiştirmiş ikili.

  o bir saat de epey güzeldi tahmin edileceği üzere.
 • a symphony pathetique isimli eserleri muazzamdir.
 • kendi isimlerini koyduklari album mukemmelige dogru ucurabilir bunyeyi. bolca tavsiye ederim, guzel bir ambient grubu.
  suradan kendi isimlerini verdikleri albume ulasabilirsiniz:
  self titled album