şükela:  tümü | bugün soru sor
 • elton john halamızın harika bi klasik gitar solosu olan güzel şarkısı. soloyu çıkarttığım zamanlar günlerce sıkılmadan çalardım. ama marifet çalmakta değil yazmakta tabikine.
 • bir elton john bestesi. şarkı sözlerini elton john un ezelden beri çalıştığı söz yazarı arkadaşı yazmıştır* zaten şarkının en vurucu tarafı sözleridir. love/aşk kelimesinin geçtiği tonlar dolusu şarkı varken "ispanyolca bir kelime" denilerek ve şarkının içine sadece bir yere bu kelimenin aşk olduğunu yerleştirerek parçanın özel anlamı pekiştirilmiş pek de güzel olmuş.
 • "una palabra en español"
  klipte elton john'un arkasındaki barın kapısında yazar hatta böyle kocaman.
  klibi de pek güzeldi zamanında...
 • yazın sıcacık günlerini hatırlatan klibi vardır.
 • senaryosu şu şekilde olan bir videoya sahip şahane şarkı : bir ispanyol kökenli arkadasımız vardır (bkz: hispanic). kendi çapında gene ispanyol kökenli kankaları vardır. ama gidip mahallenin waspına gönlünü kaptırmıştır. kızda göz desen yeşil, saç desen sarıdır. bu kızla gezip tozmaya başlayınca kendi grubu dışlar bunu, sattın bizi derler. ama gün gelir, devran değişir, sarısın kızımız kapının önüne koyar bunu. oysa ne serenadlar, ne danslar yapmıştır kız için ama hayır, bir kere karar verilmiştir. aynen nankor kedi hadisesi. esas oğlan kendi kankaları ile tekrar kaynaşmak ister ama kolay olmaz. sonra sarkının sonu geldiği için durum çok uzatılmadan tekrar aralarına alırlar, herkes mutlu mutlu evine döner.
 • elton john'u sevmeye ba$ladigimiz, ama tipini gorup, bir de eski kiyafetlerle fotograflarina $ahadet edince, topo$tan direk sildigimiz $arki.
 • klibine farklı ama gercekci bakıs acisi;
  yagız hispanic delikanlı sarisin caucasian kiz ile takılırken grubun ele bası modelinde ki ispanyol genc tarafından sıkı bi haslanır. ama beyaz kızın tadının pesinde kosmaya devam eder hispanic genc. cete reisi ispanyol genc neden bu kadar abarttıgını anlamadıgımız sebeplerle delikanlıyı ceteden ihrac eder neredeyse. bu esnada hispanic delikanlı kumsalda, kırda, bayırda cesitli dans figurleri sergileyerek kızın gonlunu iyice kazanmıstır. ama gel gor ki hispanic genci mazisine geri ceken bir bag vardir cete reisi ile arasında ve bu bagi koparip atamamaktadır. klibin final sahnesinde cete reisinin donmek isteyen delikanlıyı geri cevirmeye yeltendigi sahnede araya es dost akraba girer razi eder reisi. reis de yanagını soyle bir oksayarak kabul eder delikanlıyı geri. iste butun gizem bu oksama sahnesinde gizlidir bu klipte. arada kullanılan delikanlıya sevdalı ispanyol dilberi vs. sadece hedef saptırmadır. son tahlilde klip elton john un cinsel tercihi dogrultusunda escinsel bir aski anlatmaktadır. ama ne olursa olsun guzel sarkıdır.
 • özüne sindirilmiş duygusal ezgiler ve muhteşem bir solo içeren,klibi insanı eskilere götüren, hala dün yazılmış gibi dinlediğim elton john şarkısı.
 • elton john'un çocukluk dönemimize rastgelen güzel şarkısı. bu şarkının çok da güzel ve özel bir gitar solosu vardır, her gitarcıya tavsiye edilir, en azından alıcı kulağıyla dinlenmelidir bu kısım.
 • elton john un bizzat kendisinin sevmediği iddia edilen şarkı. kanıt olarak da best of larına koymamasını gösteriyorlar. eğer doğruysa neden bu hoş şarkının üvey evlat muamelesi gördüğünü sormak lazım kendisine...