şükela:  tümü | bugün soru sor
  • bildigim kadariyla bir seriye ait bir kitaptir, yalniz geri kalan kitaplardan haberdar degilim. bununla beraber serideki diger kitaplarin da meg ve charles murray ile alakadar oldugunu biliyorum. cocuk kitabidir, yalniz cocukken pek sıkılmıs, okuyamamistim, aslinda ilginc fikirlerle dolu bir eser, cocuklara mutlaka okutulmali "the last of the really great whangdoodles" ile beraber.

yillar sonra edit: wrinkle in time beslemesinin ilk kitabidir. klasik acilisi "it was a dark and stormy night" cok meshurdur. siradaki kitaplar serinin devamindan cok ilk kitaptaki karakterlerle kismen baglantili hikayelerden olusur. (narnia ve (kismen) yerdeniz serisi gibi). bence ideal yas grubu 12-15 yas arasidir, ama bu tamamen sahsi fikrim (cok erken veya cok gec okuyunca tahmin ettigim kadar keyif almadim), kitabin yasi olmaz. diger kitaplar:
    a wind in the door
    many waters
    a swiftly tilting planet
    an acceptable time

ayni zamanda tesseract konseptini bilimkurgu dahilinde kullanan ilk eserlerden biridir.
  • paul atreides'in gozunden gorulemeyen yer/zaman.
  • yazarı madeleine l’engle olan çocuk kitabı.
  • oprah winfrey, mindy kaling, reese witherspoon, gugu mbatha-raw, chris pine gibi isimleri içeren ilginç bir kadroya sahip aile filmi.

her eve imdb
  • çok beklentiye girilmemesi gereken çocuk filmi. görsel efektler abartıldığı kadar iyi değildi ve mantık hataları vardı. hayır "her şeyi beğenmeyen ekşi sözlük timi " yakıştırmasını kabul etmiyorum.
  • filmden simdi cikmis biri olarak soyluyorum, allahini seven bu filme gitmeye verdigi parayla bi fakire yardim filan etsin, ya da ne biliyim gidip o parayla cikolata alin yiyin. sinemiasi moviepassi olan da gidip vaktini harcamasin. senelerdir izledigim en sacma, en zorlama, en kötü film bu olabilir.
    en azindan gorsellik, efekt vs filan goruruz diyene bile hayal kirikligi yasatacak filmdir.
    2/10

edit:moviepasssporluyum, hani filme para verip hinclanmis filan degilim
  • senelerdir bu kadar boktan ve sıkıcı bir film izlememiştim. paranıza ve zamanınıza yazık. belli ki oprah winfrey film şirketine baskı yapmış ve zorla bu filmi vizyona çıkarmış. yoksa bu ayarda kötü filmler sinema perdesi yüzü görmeden box satışına giriyorlar diye biliyorum.
  • bi arkadaşımın sinemaya gideceğiz bilimkurgulu zaman yolculuklu film deyip götürdüğü filmdir. filme girdikten sonra çocuk filmi olduğunu anladık. bir çocuk filmi için çok fena değil ama yapımcısı disney sjwler için öğelere yer vermiş. zenci ve asyalılar filmde mevcut fazlasıyla, aynı zamanda fazlasıyla çirkin ana karakter kızın yanına okulun yakışıklı çocuğunu koymak kadar klişe başka bir şey bilmiyorum. filmi izlerken kanser oldum resmen.